Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
05.03.2025 21:35 - Политическа шарения, нашенска
Автор: leonleonovpom2 Категория: История   
Прочетен: 2493 Коментари: 5 Гласове:
31


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 Добре ми е известно, че в политиката у нас  след десант са  нахълтали  масово парашутисти!
Целта им е да  завземат разни,  важни институции в страната! 
А върхът на сладоледа, много сладък и вкусен е,  да се докопаш до някое посолство в чужбина!

Сутринта една такава амбасадорка ме постави в едно странно положение- да се смея ли , да плача ли?
Тя е добре известна с поведението си по време на преврат в съседна държава
Без коментар в това направление
Но в сутрешно предаване, което не гледах, привлече вниманието ми неин  израз-""води политика"? Помислих, че грешно съм чул! Въпросната амбасадорка  не го е  казала!
Но повторението не закъсня!

Политиката не е добиче, да се води! Тя се провежда!  Висша форма на държавническа дейност е!
Дипломат не е наясно с политиката, що за дейност е?
Е, не е за чудене! На какви ли не чудесии сме станали свидетели  и през последните 35 години!
На нова серия Велики географски открития, например!
Защото много Магелановци се юрнаха по света!
И откритията не закъсняха
От чудати по- чудати?

Вечер, след новините има предаване с политическа насоченост! Вече умишлено застанах пред екрана, с очакване на нова пикантерия
И тя не закъсня! Във вечерните новини!
Не се постарах да запомня политолога И при друг резултатът щеше да е същият!
Това не бе анализ, а силно  течение, от което можеш да се простудиш!

Взе да ни убеждана в победата на оня президент, как му беше името?
Че  доставките щели да бъдат възобновени? И победата му в кърпа вързана

Сега, тук има две възможности
Или ни смята за идиоти, или той е идиот?
По- вероятно е първото!

Още в началото обявиха, че войната е прокси!
Че въпросният президент е само инструмент в нея! Нищо повече!
Че войната реално  е между Русия и САЩ!
Затова американският президент каза, че е нямало да я допусне, ако е бил президент и може да я спре бързо!
Защото това зависи само от него и от другата страна!
Достатъчно е,  те да се разберат!

Затова не му трябват други навлеци, особено пък инструмента, да му дават акъл при вземане на решение, зависещо от него
И затова срита президента с тениската, да си ходи!
Така де, той иска да прекрати войната, този ще го навива да му налива пари? За да воювал?
Ами, ако му стиска, да продължава, но без него!
И да не се мъчи да му казва, какво да прави!

Извод:
В политиката всичко е възможно! Изненади- също!
Но според логиката, нещата са така подредени!




Гласувай:
31



1. leonleonovpom2 - Не бих пуснал нормално подобен к...
05.03.2025 22:04
Не бих пуснал нормално подобен коментар
Но той поставя в много смешно положение автора му!
Тръмп бил ибрикчия на Путин, инструментът на войната проси пари от ибрикчията на Путин, за да води война срещу..... Путин?
Да влезе Бранислав Нушич!

И за да се затвори кръгът, такива като авторът на коментара се възхищават от назначения да проси! За да води война за мир? И такива, като описаните в началото на постинга! Чакащи да докопат нещо, не друго!

Само идиот може да води война, при положение, че мирът може да се договори И явно е договорен!

При това, тя няма да е симулативна като тази, а Световна!
цитирай
2. leonleonovpom2 - Ето и коментарът!
05.03.2025 22:49
nara написа:
Тръмп е жалък ибрикчия на путлер, затова всички путиноиди му ближат мутрата.

цитирай
3. kvg55 - leonleonovpom2,
05.03.2025 23:29
Тъкмо се наканя да пиша за някоя изтърсена по телевизора глупост като теб, и ме затрупат още десетина и забравя за нея. После забравя за другите и така нататъка.
цитирай
4. leonleonovpom2 - Здравей, Краси!
06.03.2025 00:07
kvg55 написа:
Тъкмо се наканя да пиша за някоя изтърсена по телевизора глупост като теб, и ме затрупат още десетина и забравя за нея. После забравя за другите и така нататъка.


Вероятно и аз щях да забравя!
Но произвеждащите ги , като че ли се бяха наговорили?
Е, убедиха ме, да не ги подмина! Все пак човешко е , да се греши, но това е прекалено!!
цитирай
5. leonleonovpom2 - Нахалството на Ма ( и)крон
06.03.2025 09:01
Русия била заплаха за Европа?
И това го казва гарантът на Минските споразумения?
Които били ,според подопечния му, хвърчащи листи хартия!
За печелене на време, за да се въоръжат! За да воюват за " мир"?
Демек, излъгали са ответната страна, като лъжливи цигани!
Сега не и вярвали?
Виж ти, честните лъжливи цигани не вярвали на излъганите?
Че кой пък вярва на лъжливи цигани?
В областта на истината справедливо е фамилията му да е Микрон!
Иска трета световна война, това се крие зад " искреността" му
Кой вярва на лъжлив гарант?
цитирай
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

За този блог
Автор: leonleonovpom2
Категория: История
Прочетен: 11519251
Постинги: 1675
Коментари: 33667
Гласове: 122893
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930