Постинг
30.03 08:27 -
Светът се върти около нефта
Може заглавието да е пресилено, но дори и да е такова, не е далече от истината!
Златото е една красива залъгалка, играчка за богатите
Нефтът е движение, светлина, топлина!
Като студент, бях друга специалност, лекциите, свързани с него, бяха за обща култура Точно тогава възникна първата нефтена криза
Има нефт за 20 години! Какво ще правим след 20 години! Стана ми интересно! Зарових се в библиотеката Две теории за нефта Органичен и неорганичен произход! Неорганичния произход го бях отхвърлил предварително Няма логика
Но сега, все повече се убеждавах в правотата му!? Какви са тези милиарди животински трупове, складирани на десет и повече километри дълбочина в Земята? Мярна се еретичната мисъл в главата ми, че шумът е политически ,! Големите фирми да получат достъп до места, където да търсят нефт!?
Да, оказа се, че в паниката има и умисъл Давайте, сега да търсим нефт, утре ще е късно! Ще стоим на тъмно и студено, ще се движим с коне и с магарета....
Като завършвах, страхът от свършването на нефта беше в преминала фаза
Аз пък окончателно се убедих, че Земята е жив организъм Освен, че се движи, движат се и континенталните и плочи И при сблъсъка им стават катастрофални земетресения! Водата не е смазка, не върши работа Но с нефта нещата стоят другояче И тя си го произвежда! Човекът извлича от него, тя веднага се заема с възстановяването на необходимото равновесие!
Сега възниква друг въпрос Ако така наистина стоят нещата, това равновесие не може да се нарушава безгранично! Ще настъпи катастрофа! Не е като приказката в Двадесетгодишния план за двата крана в стаята От единия тече вода, от другия- мляко? Изворът им трябва да се попълва!
Американците не вдигат шум по този въпрос Но прави впечатление , че внасят ненужен нефт, който не преработват? А наливат в кладенците?
Следователно са наясно с нещата При тях е големият Калифорнийски разлом Нефт оттам не се добива Става ясно защо, нали? Даже се налива! Нефтът е смазка, това първо и второ- внимава се, да не се наруши равновесието!
Иначе нефт имат предостатъчно, но предпочитат да преработват чужд!
Ясно защо!
Че нефтът е господар в междудържавните отношения, ясно си личи и от един друг факт, който се набива на очи Огромният напредък на страните , свързани с добив на нефт!
Арабските например, в недалечното минало, бяха пример за изостаналост Веднага си представяш бедуини с бели кърпи на главите и кервани с камили ..
Нищо подобно, сега Дубай е пример за извънземен град !
Гледах филм, пак за този район Пълен с кули, пред които Айфеловата кула е джудже! Даже един арабин нафукано обясняваше, че има технология за строителство на кула над 500 метра, няма проблем да я построи, реши ли?,,,
Та си спомних думите на калеко ми Без разрешение на баща си напуснал университета в Берлин и се прехвърлил в друг, в Париж Баща му не искал и да мисли за Париж, заради вертепите, сигурно
Вбесил се и спрял издръжката му! Ще я поднови, ако има резултат!
Набирали работници за боядисване с блажна боя на Айфеловата кула И той се записал Гледах го с възхищение
Скромно каза, че няма нещо геройско Вързан си и махаш с четката! Да, но не се виждах на мястото му
Баща му като научил, веднага подновил издръжката! Милионер- бояджия?
Та, докъде е докарал нефтът арабите? Да строят кули, два пъти по- високи от Айфеловата? Ако нещо стопроцентово не искам , а и не мога да си представя, това е да работя като строител на подобна кула!?
Извод?
Златото е келешлък, залъгалка за богатите и граница между тях и бедните!
Римски лимес, охраняван!
Истината е в нефта! Който владее нефтените извори, той е истински владетел на света!
Те са Римската банка!
Изразът не е мой, а на бай Желязко- Императорът! Казваше, че там си държи колекцията Аз само се усмихвах Но веднъж един го попита Къде е тази Банка?
Веднага изстреля:
- В Земята бе?
И нефтът е в тази банка! Печеливш е, който държи ключовете й!
Златото е една красива залъгалка, играчка за богатите
Нефтът е движение, светлина, топлина!
Като студент, бях друга специалност, лекциите, свързани с него, бяха за обща култура Точно тогава възникна първата нефтена криза
Има нефт за 20 години! Какво ще правим след 20 години! Стана ми интересно! Зарових се в библиотеката Две теории за нефта Органичен и неорганичен произход! Неорганичния произход го бях отхвърлил предварително Няма логика
Но сега, все повече се убеждавах в правотата му!? Какви са тези милиарди животински трупове, складирани на десет и повече километри дълбочина в Земята? Мярна се еретичната мисъл в главата ми, че шумът е политически ,! Големите фирми да получат достъп до места, където да търсят нефт!?
Да, оказа се, че в паниката има и умисъл Давайте, сега да търсим нефт, утре ще е късно! Ще стоим на тъмно и студено, ще се движим с коне и с магарета....
Като завършвах, страхът от свършването на нефта беше в преминала фаза
Аз пък окончателно се убедих, че Земята е жив организъм Освен, че се движи, движат се и континенталните и плочи И при сблъсъка им стават катастрофални земетресения! Водата не е смазка, не върши работа Но с нефта нещата стоят другояче И тя си го произвежда! Човекът извлича от него, тя веднага се заема с възстановяването на необходимото равновесие!
Сега възниква друг въпрос Ако така наистина стоят нещата, това равновесие не може да се нарушава безгранично! Ще настъпи катастрофа! Не е като приказката в Двадесетгодишния план за двата крана в стаята От единия тече вода, от другия- мляко? Изворът им трябва да се попълва!
Американците не вдигат шум по този въпрос Но прави впечатление , че внасят ненужен нефт, който не преработват? А наливат в кладенците?
Следователно са наясно с нещата При тях е големият Калифорнийски разлом Нефт оттам не се добива Става ясно защо, нали? Даже се налива! Нефтът е смазка, това първо и второ- внимава се, да не се наруши равновесието!
Иначе нефт имат предостатъчно, но предпочитат да преработват чужд!
Ясно защо!
Че нефтът е господар в междудържавните отношения, ясно си личи и от един друг факт, който се набива на очи Огромният напредък на страните , свързани с добив на нефт!
Арабските например, в недалечното минало, бяха пример за изостаналост Веднага си представяш бедуини с бели кърпи на главите и кервани с камили ..
Нищо подобно, сега Дубай е пример за извънземен град !
Гледах филм, пак за този район Пълен с кули, пред които Айфеловата кула е джудже! Даже един арабин нафукано обясняваше, че има технология за строителство на кула над 500 метра, няма проблем да я построи, реши ли?,,,
Та си спомних думите на калеко ми Без разрешение на баща си напуснал университета в Берлин и се прехвърлил в друг, в Париж Баща му не искал и да мисли за Париж, заради вертепите, сигурно
Вбесил се и спрял издръжката му! Ще я поднови, ако има резултат!
Набирали работници за боядисване с блажна боя на Айфеловата кула И той се записал Гледах го с възхищение
Скромно каза, че няма нещо геройско Вързан си и махаш с четката! Да, но не се виждах на мястото му
Баща му като научил, веднага подновил издръжката! Милионер- бояджия?
Та, докъде е докарал нефтът арабите? Да строят кули, два пъти по- високи от Айфеловата? Ако нещо стопроцентово не искам , а и не мога да си представя, това е да работя като строител на подобна кула!?
Извод?
Златото е келешлък, залъгалка за богатите и граница между тях и бедните!
Римски лимес, охраняван!
Истината е в нефта! Който владее нефтените извори, той е истински владетел на света!
Те са Римската банка!
Изразът не е мой, а на бай Желязко- Императорът! Казваше, че там си държи колекцията Аз само се усмихвах Но веднъж един го попита Къде е тази Банка?
Веднага изстреля:
- В Земята бе?
И нефтът е в тази банка! Печеливш е, който държи ключовете й!
Тагове:
С влошаването на отношенията между скъпо...
Централната банка на Венецуела през мина...
Блумбърг: Обръща ли Путин гръб на Мадуро...
Централната банка на Венецуела през мина...
Блумбърг: Обръща ли Путин гръб на Мадуро...
ДОКАТО БФС ГО УПРАВЛЯВАТ НЕРЕФОРМИРАНИ К...
Концепцията на Н.С.Державин за първобълг...
След Нова Година…
Концепцията на Н.С.Державин за първобълг...
След Нова Година…
Но Дубай вече е Гудбай. Нефтът го създаде, нефтът ще го унищожи.
цитирайbojinkata написа:
Но Дубай вече е Гудбай. Нефтът го създаде, нефтът ще го унищожи.
Е, това неизбежно ще се случи!
Само не може с точност да се посочи датата
Очаква го съдбата на Лунната долина в Испания
Учудващо, това е районът между Барцелона и Мадрид?
Абсолютна пустош! Само Сарагоса се откроява по средата на 600- те километра! Но там трябва да имаш два тежки камъка в джоба Да не те отнесе вятърът?
Основната причина е засушаването там!
Пейзажът е от изоставени ниви с каменни огради? Това е положението с пейзаните- селяните там! Няма вода, няма ниви
А, ако няма нефт?
Няма войни!
Да, Земята е като огромен жив организъм. Ние, хората, сме зависими от нея...
А нефтът е много важен в съвременния свят, защото "движи" икономиката, транспорта, отоплението и т.н.
цитирайА нефтът е много важен в съвременния свят, защото "движи" икономиката, транспорта, отоплението и т.н.
Сега наистина е нефта, но то е временно, защото нефтът някога може и да е бил познат, но не е бил толкова потребен.
цитирайmt46 написа:
Да, Земята е като огромен жив организъм. Ние, хората, сме зависими от нея...
А нефтът е много важен в съвременния свят, защото "движи" икономиката, транспорта, отоплението и т.н.
А нефтът е много важен в съвременния свят, защото "движи" икономиката, транспорта, отоплението и т.н.
Само се мислим за велики и значими!?
Всъщност Земята ни е дала и осигурила всичко необходимо!
Остава само да го използваме разумно и по предназначение!
kvg55 написа:
Сега наистина е нефта, но то е временно, защото нефтът някога може и да е бил познат, но не е бил толкова потребен.
Да, временно е номер едно нефтът!
Бил е известен нефтът в древността Но трябва да претърпи преработка, която тогава не е била във възможностите им!
Асфалтът и битумите също са били познати Има естествен битум
Но разстилането на асфалта става с тежки машини - валяци
ВПРОЧЕМ, МУМИИТЕ СА ОБРАБОТВАНИ С БИТУМ!
Битумът е ползван за медицински цели!
Римляните са познавали бетона! Пантеонът и Колизеят са строени с римски бетон
И Пантеонът близо две хиляди години не е претърпял сериозни поражения! Уникален, хидроустойчив бетон е ползван при строежа му!
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене
За този блог

Гласове: 122970
