Постинг
28.04 08:50 -
Следизборни размисли
Автор: leonleonovpom2
Категория: История
Прочетен: 1779 Коментари: 18 Гласове:
Последна промяна: 28.04 12:31
Прочетен: 1779 Коментари: 18 Гласове:
20
Последна промяна: 28.04 12:31
Чета ,за забавление, разни следизборни коментари и се дивя!?
Това, да се дивиш, е божествено чувство! Див означава божествен!
Дивакът?
Той е пародия на божествеността!
Дивя се, че избирателите са повече от населението на България? Което по последни данни е паднало под шестмилионната летва?
Тук нещата опират до елементарната математика Тези, които правят списъците и сметките, явно не са посещавали часовете по алгебра в отделенията?
Направо са учили висша математика, елементарната са я пропуснали, като незначителна?
Да влезем в кожата им Дори и новородените да се включат в списъците, пак не излиза сметката?
А законът забранява на ненавършили 18 години, да се включват в избирателни списъци?
Откъде идва тогава избирателният излишък? Явно някои чичковци, пардон Чичиковци третират допълнително тези списъци? Може и лелки да са? Пълнят ги с мъртви души?
Не знам и не се наемам да ги посочвам, има си дипломирани криминалисти, да ги търсят и откриват!
Другият вариант е, населението ни до е девет милиона, но три да не се водят никъде? Наистина, не е логично след тридесет години цветуща демокрация, населението ни да намалее с една трета!? Би трябвало дори да се увеличи с толкова!
Явно крият тези хора и ги вадят в списъците за гласуване само? Но те пък, ако гласуват, ще се легализират? И минават в графа" негласували....
Прочетох една интересна мисъл Че негласувалите са противници на Радев Възможно е, да са наистина такива, но защо не са гласували за опонентите му, като са техни привърженици? Нещо не е наред?
Явно са им също поне толкова симпатични, колкото и Радев, както се твърди?
Та, нещо много куца в тези сметки , освен безспорното наличие на мъртви души( по Гогол) и несъвместимостта между намаляващо население и цветуща демокрация! Впрочем епитетът , добавен към демокрацията дава частичен отговор на въпроса , защо е такъв резИлтатът!?
Цветята не стават за ядене, може да присъстват на масата, но във ваза, не в чиния!?
Така, че нищо не пречи на демокрацията да е цветуща, но чинията на мнозина да е празна!
Така, дадохме задоволително обяснение за връзката между демокрацията и намаляващото население Тя, демокрацията, не става за чинията, не я пълни!
Добре са тези, които намират начин да я консумират Това наистина не е по силите на обикновени простаци, само във възможностите на висококвалифицирани е!
Хайде , да не задълбаваме повече в блатото....
Опичайте си акъла, мислете!
Това, да се дивиш, е божествено чувство! Див означава божествен!
Дивакът?
Той е пародия на божествеността!
Дивя се, че избирателите са повече от населението на България? Което по последни данни е паднало под шестмилионната летва?
Тук нещата опират до елементарната математика Тези, които правят списъците и сметките, явно не са посещавали часовете по алгебра в отделенията?
Направо са учили висша математика, елементарната са я пропуснали, като незначителна?
Да влезем в кожата им Дори и новородените да се включат в списъците, пак не излиза сметката?
А законът забранява на ненавършили 18 години, да се включват в избирателни списъци?
Откъде идва тогава избирателният излишък? Явно някои чичковци, пардон Чичиковци третират допълнително тези списъци? Може и лелки да са? Пълнят ги с мъртви души?
Не знам и не се наемам да ги посочвам, има си дипломирани криминалисти, да ги търсят и откриват!
Другият вариант е, населението ни до е девет милиона, но три да не се водят никъде? Наистина, не е логично след тридесет години цветуща демокрация, населението ни да намалее с една трета!? Би трябвало дори да се увеличи с толкова!
Явно крият тези хора и ги вадят в списъците за гласуване само? Но те пък, ако гласуват, ще се легализират? И минават в графа" негласували....
Прочетох една интересна мисъл Че негласувалите са противници на Радев Възможно е, да са наистина такива, но защо не са гласували за опонентите му, като са техни привърженици? Нещо не е наред?
Явно са им също поне толкова симпатични, колкото и Радев, както се твърди?
Та, нещо много куца в тези сметки , освен безспорното наличие на мъртви души( по Гогол) и несъвместимостта между намаляващо население и цветуща демокрация! Впрочем епитетът , добавен към демокрацията дава частичен отговор на въпроса , защо е такъв резИлтатът!?
Цветята не стават за ядене, може да присъстват на масата, но във ваза, не в чиния!?
Така, че нищо не пречи на демокрацията да е цветуща, но чинията на мнозина да е празна!
Така, дадохме задоволително обяснение за връзката между демокрацията и намаляващото население Тя, демокрацията, не става за чинията, не я пълни!
Добре са тези, които намират начин да я консумират Това наистина не е по силите на обикновени простаци, само във възможностите на висококвалифицирани е!
Хайде , да не задълбаваме повече в блатото....
Опичайте си акъла, мислете!
Цветан Цветанов пречеше да се въведат ма...
Какви избори пак с фасадната избирателна...
Защо Бабикян, Хаджигенов и Минеков не от...
Какви избори пак с фасадната избирателна...
Защо Бабикян, Хаджигенов и Минеков не от...
казват на едно място.
цитирайза удивляване сме по всички показатели.
цитирайВ списъците има много хора, които живеят в чужбина и не са се "отписали" от българските си адреси...
Общините имат интерес да им се водят по списък повече хора, за да получават повече пари от бюджета. Така мисля...
Освен това едно село, ако е по списък 120 души, има право да избира кмет...
цитирайОбщините имат интерес да им се водят по списък повече хора, за да получават повече пари от бюджета. Така мисля...
Освен това едно село, ако е по списък 120 души, има право да избира кмет...
1. dobrodan - И не такое еще увидишь,
09:39
казват на едно място.
Виждал съм какво ли не, неочаквано! Така, че няма да бъда никак изненадан!
Ако видя нещо ново!
цитирай09:39
казват на едно място.
Виждал съм какво ли не, неочаквано! Така, че няма да бъда никак изненадан!
Ако видя нещо ново!
2. iw69 - Страна
10:18
за удивляване сме по всички показатели.
цитирай
Да, вярно е!
Особено пък в направление неща не за хвалба, а за отрицание!
цитирай10:18
за удивляване сме по всички показатели.
цитирай
Да, вярно е!
Особено пък в направление неща не за хвалба, а за отрицание!
mt46 написа:
В списъците има много хора, които живеят в чужбина и не са се "отписали" от българските си адреси...
Общините имат интерес да им се водят по списък повече хора, за да получават повече пари от бюджета. Така мисля...
Освен това едно село, ако е по списък 120 души, има право да избира кмет...
Общините имат интерес да им се водят по списък повече хора, за да получават повече пари от бюджета. Така мисля...
Освен това едно село, ако е по списък 120 души, има право да избира кмет...
Да, интереса клати феса!
Особено противни са тези в чужбина За мен са предатели
Какво търсят там? Тайни революционни комитети ли правят? Да не са бунаци?
Ако са там, защото там са нужни, а тука- ненужни, да затворят страницата, тукашната! Да си гласуват там! Няма нужда беглец или дезертьор да виси над главата ни и да дава указания
Не, за келепира си е загрижен тук!
Какво още да завлече навън? Пари от наеми например!
Пука му за България? Само в качество на дойна крава!
Тези тук, в политиката, сигурно заради България са в нея? Я да бъдат без пари, на доброволни начала,за нула време един няма да остане тук ?
Не да си гласуват повишения на три месеца И ние, избирали сме ги и ние искаме актуализация на три месеца, не на 12 години? Не с тавани Ако е до таван, те отдавна да са със счупени глави?
Банкови сметки, офшорки, имоти, картата им покрива цялото земно кълбо!
Аз също съм се замислял дали може да има евентуална връзка между ДИВ и БОЖЕСТВЕН приятелю с оглед на това че Българите,някои от които поживели няколко века в Малоазийска Мизия близо до дедите на латинците и от там идат някои важни паралели между латинския език и Българския. При бягството на Болгите на запад едни Болги тръгнали от Тракия но други- от Малоазийска Мизия заедно с дедите на латинците при което близостта им продължила,понеже и едните и другите станали съседи на Келтите и изпитали едни и същи етнокултурни влияния. Така стигнах до извода,че ДИВАКЪТ може да е наистина БОЖЕСТВЕН с оглед на това че изглежда така,както Бог го е създал т.е.- примитивен и първичен,некултивиран от никоя човешка цивилизация и от никой човешки учител,а оставен изцяло на въздействията на природата и на случайностите,създадени от Бога.
цитирайshtaparov написа:
Аз също съм се замислял дали може да има евентуална връзка между ДИВ и БОЖЕСТВЕН приятелю с оглед на това че Българите,някои от които поживели няколко века в Малоазийска Мизия близо до дедите на латинците и от там идат някои важни паралели между латинския език и Българския. При бягството на Болгите на запад едни Болги тръгнали от Тракия но други- от Малоазийска Мизия заедно с дедите на латинците при което близостта им продължила,понеже и едните и другите станали съседи на Келтите и изпитали едни и същи етнокултурни влияния. Така стигнах до извода,че ДИВАКЪТ може да е наистина БОЖЕСТВЕН с оглед на това че изглежда така,както Бог го е създал т.е.- примитивен и първичен,некултивиран от никоя човешка цивилизация и от никой човешки учител,а оставен изцяло на въздействията на природата и на случайностите,създадени от Бога.
Да, интересна е връзката ни с латински и староиталиански!
Например дивна природа Чудна, божествена!
Става въпрос не за единични думи, които могат да минат по лесната процедура за заемки, а за хиляди
Например спомагателният глагал сум в старобългарския се покрива стоплоцентово със сум в латинския?
И другият- имам в староиталианския имано - имам, останал в Българския като имАне!
Но, кой знае защо, може би е удобно да не се търси истината, това се подминава?
Тези избори показаха отново липсата на критична мисъл и рационалност.
Отново се гласува емоционално. "Юруш на маслини те".
Има един повтарящ се модел на идеализация на хора и събития.
Розови очила и излишен патос.
Търсене на вожда на белия кон. Повтарящ се модел от 20 г. Излишна екзалтация.
Ще си учим уроците на трезвомислие. Благодаря, Иван.
цитирайОтново се гласува емоционално. "Юруш на маслини те".
Има един повтарящ се модел на идеализация на хора и събития.
Розови очила и излишен патос.
Търсене на вожда на белия кон. Повтарящ се модел от 20 г. Излишна екзалтация.
Ще си учим уроците на трезвомислие. Благодаря, Иван.
astrojozi19 написа:
Тези избори показаха отново липсата на критична мисъл и рационалност.
Отново се гласува емоционално. "Юруш на маслини те".
Има един повтарящ се модел на идеализация на хора и събития.
Розови очила и излишен патос.
Търсене на вижда на белия кон. Повтарящ се модел от 20 г. Излишно екзалтирани.
Ще си учим уроците на трезвомислие.
Отново се гласува емоционално. "Юруш на маслини те".
Има един повтарящ се модел на идеализация на хора и събития.
Розови очила и излишен патос.
Търсене на вижда на белия кон. Повтарящ се модел от 20 г. Излишно екзалтирани.
Ще си учим уроците на трезвомислие.
Да, имаше един хубав филм, "Честни сини очи" , за една измамница! В края на краищата измамената се оказваше тя? Но не се предаваше, почваше отново, на чисто и случката се повтаряше Тя беше измамената за пореден път!
Ние, без да искаме да мамим, смятаме, че този път сме случили на правилния човек! Няма да ни измами? Но сме измамени и от него
Ставаме и се надяваме в следващия Напразни надежди Измамени сме отново
И отново, и отново?
И така, до края на света!
Все ще сме мамени, но надежда няма да губим!
Да, то е хубаво да не губим надежда, прав си. Но, тук проблемите са изначално по-дълбоки.
Дълга тема.
Има липса на разсъждения. На мислене въобще. Какво да говорим за мисъл и проверка. Преди всеки избор да си направим проверките.
Вярва се на прокламация и популизъм.
Няма внимателен анализ и логика.
И това се търси. По- лесно се владеят масите със засилване на патоса. Излишни вярвания. Липса на ценър. Модели на поляризация.
Няма изследване - проверка.
Има една хубава книга "Психология на тълпите" , знаеш я.
Освен това, това е процес, който е отдавна.
Няма правилна стратегия и искреност. Има кръгове на влияние.
Благодаря за темата. Има необходимост, първо от яснота и трезвост.
цитирайДълга тема.
Има липса на разсъждения. На мислене въобще. Какво да говорим за мисъл и проверка. Преди всеки избор да си направим проверките.
Вярва се на прокламация и популизъм.
Няма внимателен анализ и логика.
И това се търси. По- лесно се владеят масите със засилване на патоса. Излишни вярвания. Липса на ценър. Модели на поляризация.
Няма изследване - проверка.
Има една хубава книга "Психология на тълпите" , знаеш я.
Освен това, това е процес, който е отдавна.
Няма правилна стратегия и искреност. Има кръгове на влияние.
Благодаря за темата. Има необходимост, първо от яснота и трезвост.
Още нещо да добавя. Такава идеализация на съответният човек, която е плашеща.
С уважение към всеки човек, но има липса на логика. Има едно хлъзгане по парапета на сегашната политическа клика.
цитирайС уважение към всеки човек, но има липса на логика. Има едно хлъзгане по парапета на сегашната политическа клика.
Изисква се коренна промяна. За нея, трябва време и нови подходи. Яснота. Добра мяра. Критична мисъл. Синергия. Експертиза.
Бъди здрав и семейството ти.
Хубава пролет.
Излишният патос пречи. Но, той е ключ за владеене на ума на групите.
Лек ден с уважение.
цитирайБъди здрав и семейството ти.
Хубава пролет.
Излишният патос пречи. Но, той е ключ за владеене на ума на групите.
Лек ден с уважение.
astrojozi19 написа:
Да, то е хубаво да не губим надежда, прав си. Но, тук проблемите са изначално по-дълбоки.
Дълга тема.
Има липса на разсъждения. На мислене въобще. Какво да говорим за мисъл и проверка. Преди всеки избор да си направим проверките.
Вярва се на прокламация и популизъм.
Няма внимателен анализ и логика.
И това се търси. По лесно се владеят масите с повече засилване на патоса. Излишни вярвания. Липса на ценър. Модели на поляризация.
Няма изследване - проверка.
Има една хубава книга Психология на тълпите, знаеш я.
Освен това това е процес, който е отдавна.
Няма правилна стратегия и искреност. Има кръгове на влияние.
Благодаря за темата. Има необходимост първо от яснота и трезвост.
Дълга тема.
Има липса на разсъждения. На мислене въобще. Какво да говорим за мисъл и проверка. Преди всеки избор да си направим проверките.
Вярва се на прокламация и популизъм.
Няма внимателен анализ и логика.
И това се търси. По лесно се владеят масите с повече засилване на патоса. Излишни вярвания. Липса на ценър. Модели на поляризация.
Няма изследване - проверка.
Има една хубава книга Психология на тълпите, знаеш я.
Освен това това е процес, който е отдавна.
Няма правилна стратегия и искреност. Има кръгове на влияние.
Благодаря за темата. Има необходимост първо от яснота и трезвост.
На политик не може да се вярва Днес каже едно, утре друго?
Хубав пример в това отношене е Тръмп!
Създай суматоха и после потривай ръце!
Има една приказка за политика
По какво си прилича с малкото прасенце?
Ами, не се знае , каква свиня ще излезе от него?
astrojozi19 написа:
Още нещо такава идеализация на съответният човек, която е плашеща.
С уважение към всеки човек, но има липса на логика. Има едно хлъзгане по парапета на сегашната политическа клика.
С уважение към всеки човек, но има липса на логика. Има едно хлъзгане по парапета на сегашната политическа клика.
Нека ни хързулнат, после ще ни гледат сеира!
astrojozi19 написа:
Изисква се коренна промяна. За нея, трябва време и нови подходи. Яснота. Добра мяра. Критична мисъл. Синергия. Експертиза.
Бъди здрав и семейството ти.
Хубава пролет.
Излишният патос пречи. Но, той е ключ за владеене на ума на групите.
Лек ден с уважение.
Бъди здрав и семейството ти.
Хубава пролет.
Излишният патос пречи. Но, той е ключ за владеене на ума на групите.
Лек ден с уважение.
Промяна е нужна , наистина!
Но полезна, не като сегашната, при която мътилката изплува отгоре и стана определяща?!
С най- добри пожелания и от мен!
До следващите избори има да мислиш и да се биеш в главата.
цитирайkvg55 написа:
До следващите избори има да мислиш и да се биеш в главата.
За какво, Краси- Кой нуждаещ се да преяде с власт и с пари ли?
Ами, ако се задави?
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене
За този блог

Гласове: 122802