Постинг
13.05 08:26 -
Защо Българинът държи на лева
Автор: leonleonovpom2
Категория: История
Прочетен: 2102 Коментари: 12 Гласове:
Последна промяна: 13.05 16:20
Прочетен: 2102 Коментари: 12 Гласове:
25
Последна промяна: 13.05 16:20
Причината за това е проста
Той е приет като държавно разплащателно средство от хора, които са проливали кръвта си за България с песен- "Да стане левът наш Балкански" А не е обикновен лев( лъв) Балкански, Български лъв е!
Свързан е и с Левски, с неговия лъвски скок!
Но това мина някак си мимоходом, не се спомена, какво подменяме с еврото! Погледнато исторически- Гръцка митология за жива Българска история
А практически, грубо, безцеремонно- Сливи за смет
Но добре, нищо лошо срещу Еврото, заедно сме с останалите в съюза, Еврото е облекчение от избягването на обмяна на пари, плащане на такси и висене пред обменни бюра!
Но защо не се проведе разяснителна дейност, искрена? Какво печелим, като губим лева
Някой ще каже, стига сантименти! Парица е царица А еврото е царица Няма Българските бушмени да определят дали еврото да царува или не!
Да, може да сме бушмени, но не сме в кюпа за олигофрени Може би това е причината да се избегне диалогът с народа?
Няма как да се излъже с капан без сирене!
Добре, а се припява непрекъснато , че живеем в демокрация? Когато за нещо непрекъснато се натяква какво е , се появява подозрение, наистина ли е такова за каквото се говори, че е?
Демокрацията е власт на народа Той искаше референдум, а не му го позволиха?
Демократично? Уж си властващ, но нямаш ...власт? Що за парадокс?
Защо Българинът не приема с разтворени обятия еврото?
Прагматично, причината е проста:
Защото знаеше, че ще бъде подложен на шока на европееца преди четвърт век Цените в марки да станат доларови Да скочат двукратно
И сме свидетели, няма и половин година за това бясно изравняване на левовите цени от миналата година с тези в евро Причини- бол За рибата, лодките на рибарите ползват скъпо гориво Рибата даде тон- Тя още в първия месец гонеше изравняването на лева с евро като цено?
Следователно това бързане без допитване на истинския властелин според конституцията- народът , е свързано с ясна цел Прикриване на истинската инфлация! Не сме деца, да се лъжем с лъскави неща?
В личен план, в тази смяна намерих нещо привлекателно Понеже една министърка ме лиши от любимото хоби- според един министър- много умна, а според царя- само хубава, иначе специалистка по усвояване на автомобили, сега законно и най- вече- свободно мога да се върна към него За нумизматиката става дума!
Монетите на всички държави от зоната са пуснати и на нашия пазар За разлика от банкнотите, те имат лице- националност! Най- рядката, която съм получавал от магазина е една кипърска , с античен кръст Другата е малтийска, пак с кръст, но малтийски! Той е с осем върха И двете имат малка, нумизматична стойност!
Говоря тихо, шепнешком, да не ме чуят гавазите!
Защото ще сложат оситот точка и на това ми занимание!
Демократично!
Той е приет като държавно разплащателно средство от хора, които са проливали кръвта си за България с песен- "Да стане левът наш Балкански" А не е обикновен лев( лъв) Балкански, Български лъв е!
Свързан е и с Левски, с неговия лъвски скок!
Но това мина някак си мимоходом, не се спомена, какво подменяме с еврото! Погледнато исторически- Гръцка митология за жива Българска история
А практически, грубо, безцеремонно- Сливи за смет
Но добре, нищо лошо срещу Еврото, заедно сме с останалите в съюза, Еврото е облекчение от избягването на обмяна на пари, плащане на такси и висене пред обменни бюра!
Но защо не се проведе разяснителна дейност, искрена? Какво печелим, като губим лева
Някой ще каже, стига сантименти! Парица е царица А еврото е царица Няма Българските бушмени да определят дали еврото да царува или не!
Да, може да сме бушмени, но не сме в кюпа за олигофрени Може би това е причината да се избегне диалогът с народа?
Няма как да се излъже с капан без сирене!
Добре, а се припява непрекъснато , че живеем в демокрация? Когато за нещо непрекъснато се натяква какво е , се появява подозрение, наистина ли е такова за каквото се говори, че е?
Демокрацията е власт на народа Той искаше референдум, а не му го позволиха?
Демократично? Уж си властващ, но нямаш ...власт? Що за парадокс?
Защо Българинът не приема с разтворени обятия еврото?
Прагматично, причината е проста:
Защото знаеше, че ще бъде подложен на шока на европееца преди четвърт век Цените в марки да станат доларови Да скочат двукратно
И сме свидетели, няма и половин година за това бясно изравняване на левовите цени от миналата година с тези в евро Причини- бол За рибата, лодките на рибарите ползват скъпо гориво Рибата даде тон- Тя още в първия месец гонеше изравняването на лева с евро като цено?
Следователно това бързане без допитване на истинския властелин според конституцията- народът , е свързано с ясна цел Прикриване на истинската инфлация! Не сме деца, да се лъжем с лъскави неща?
В личен план, в тази смяна намерих нещо привлекателно Понеже една министърка ме лиши от любимото хоби- според един министър- много умна, а според царя- само хубава, иначе специалистка по усвояване на автомобили, сега законно и най- вече- свободно мога да се върна към него За нумизматиката става дума!
Монетите на всички държави от зоната са пуснати и на нашия пазар За разлика от банкнотите, те имат лице- националност! Най- рядката, която съм получавал от магазина е една кипърска , с античен кръст Другата е малтийска, пак с кръст, но малтийски! Той е с осем върха И двете имат малка, нумизматична стойност!
Говоря тихо, шепнешком, да не ме чуят гавазите!
Защото ще сложат оситот точка и на това ми занимание!
Демократично!
„Песента му е изпята“ – от САЩ за трагед...
Политическите потайности
Комисията на Сената на САЩ одобри план, ...
Политическите потайности
Комисията на Сената на САЩ одобри план, ...
Където и да отида, едно от първите неща, които правя е да вляза в обикновен супермаркет. Оглеждам цени и артикули, оглеждам и хората: това са средностатистическите, те са характера на всяка националност и държава. Това, което се вижда и по магазините на страни като Испания, Италия, Белгия, Франция се вижда в общи линии и в Гърция и Хърватия. Като цени. Иначе пейзажите са съвсем различни. В Испания и Италия има и по-евтини стоки: вино, разни сладки, тестени изделия - явно те са за най-бедните и има нещо в качеството им. Иначе разпознаваемите марки бяха със същите номинали както у нас, но при нас си бяха в левове, техните в евро. В Гърция прилича на Вавилонско стълпотворение, не като пренаселеност, а от говорене на различни езици. Явно местните си пазаруват по други начини в повечето случаи. В Хърватия е празно и тъжно. И сега внимание: в Сърбия и дори Северна Македония и Албания магазините са пълни с хора, нищо, че в Северна Македония и Албания като цяло са по-бедни и от нас, и всички останали. Просто стоките са достъпни. В Сърбия населението е определено по-богато от нашето. Поне разполагат с повече материални блага. Видимо е и по колите им, но най-вече по артикулите в тези магазини. В Румъния, където цените бяха почти като нашите, сега е много, много по-достъпно. Близо е. Всеки може да запали колата и да отиде. От Русе до Гюргево даже може да се иде и пеша, ей-тъй за разходката. Макар в граничен град какъвто е Гюргево, без да избираш магазин - влизаш си в първия и сравняваш цени с българските. Абсолютно нищо не ни донесе еврото - само навреди. През няколко години се правят хватки за ограбване на народа. За да се вземат спестяванията. Сега пирамидата беше еврото.
цитирайcefules написа:
Където и да отида, едно от първите неща, които правя е да вляза в обикновен супермаркет. Оглеждам цени и артикули, оглеждам и хората: това са средностатистическите, те са характера на всяка националност и държава. Това, което се вижда и по магазините на страни като Испания, Италия, Белгия, Франция се вижда в общи линии и в Гърция и Хърватия. Като цени. Иначе пейзажите са съвсем различни. В Испания и Италия има и по-евтини стоки: вино, разни сладки, тестени изделия - явно те са за най-бедните и има нещо в качеството им. Иначе разпознаваемите марки бяха със същите номинали както у нас, но при нас си бяха в левове, техните в евро. В Гърция прилича на Вавилонско стълпотворение, не като пренаселеност, а от говорене на различни езици. Явно местните си пазаруват по други начини в повечето случаи. В Хърватия е празно и тъжно. И сега внимание: в Сърбия и дори Северна Македония и Албания магазините са пълни с хора, нищо, че в Северна Македония и Албания като цяло са по-бедни и от нас, и всички останали. Просто стоките са достъпни. В Сърбия населението е определено по-богато от нашето. Поне разполагат с повече материални блага. Видимо е и по колите им, но най-вече по артикулите в тези магазини. В Румъния, където цените бяха почти като нашите, сега е много, много по-достъпно. Близо е. Всеки може да запали колата и да отиде. От Русе до Гюргево даже може да се иде и пеша, ей-тъй за разходката. Макар в граничен град какъвто е Гюргево, без да избираш магазин - влизаш си в първия и сравняваш цени с българските. Абсолютно нищо не ни донесе еврото - само навреди. През няколко години се правят хватки за ограбване на народа. За да се вземат спестяванията. Сега пирамидата беше еврото.
Да, затова не допуснаха допитване!
Единственият ход е бил този- приемане на еврото За да се покрие дефицитът! Не само нашият!
Спомням си Гърция през 2002! Празните магазини и оклюмалите магазинери! Те, магазинерите обясниха причината- двойното поскъпване!
А не ме изненада то , като величина При Костов преживяхме десетократно, без никакво съжаление или угризение от авторите му?
Родителите ми цял живот събираха пари за къща Накрая не стигнаха дори за тухлите ?
Само една дума е достатъчна- Отврат!
Аз продължавам да си казвам "лева" и "стотинки".
цитирайkvg55 написа:
Аз продължавам да си казвам "лева" и "стотинки".
Щапаров, аз също го подкрепих , искаше лев и стотинка да дублират евро и цент!
Тук поизпипаха нещата!
Може би, защото имаше прецедент, на гърците позволиха лепта да дублира цент, позволиха и стотинка да фигурира на нашите монети, на нашата азбука!
Все пак, нашата азбука, като гръцката и латинската е свещена, полага ни се!
А и стотинка е точен превод на сантим и цент!
Косвено сме постигнали равнопоставеност на лев и евро Сто стотинки се равняват едновременно на един лев и на едно евро!
Изиграли сме когото трябва и сме постигнали желаното!
Българският Левъ беше последния пристан на Българщината, на независимостта !
Никой не обяви колко милиарда платихме за въвеждането на еврото !
Тези милиарди заем ще ги плащат и внуците ни ! Дикато разпродадат де що е останало от България !
цитирайНикой не обяви колко милиарда платихме за въвеждането на еврото !
Тези милиарди заем ще ги плащат и внуците ни ! Дикато разпродадат де що е останало от България !
virtu написа:
Българският Левъ беше последния пристан на Българщината, на независимостта !
Никой не обяви колко милиарда платихме за въвеждането на еврото !
Тези милиарди заем ще ги плащат и внуците ни ! Дикато разпродадат де що е останало от България !
Никой не обяви колко милиарда платихме за въвеждането на еврото !
Тези милиарди заем ще ги плащат и внуците ни ! Дикато разпродадат де що е останало от България !
Мисля си, че каквото и да е било Османското натрапничество и сатрапската му същност, Българщината все пак е оцеляла
Сега, кой знае, каква съдба ни се отрежда?
Лека нощ!
Оказаха се основателни опасенията, че загубата на национален суверинитет чрез отказ от собствена валута ще доведе до ръст на цените. ЦЕНИТЕ СКОЧИХА ЗАРАДИ ЕВРОТО.
цитирай7. elizabethborislavova - Нормално е да си държим на нашия лев
10:08
Оказаха се основателни опасенията, че загубата на национален суверинитет чрез отказ от собствена валута ще доведе до ръст на цените. ЦЕНИТЕ СКОЧИХА ЗАРАДИ ЕВРОТО.
цити
На келепирджиите- глобалисти националността им пречи!
А начин за нейното туширане е именно премахването на националната парична единица Следващите стъпки са азбуката и логично- езикът!
И да се заформи нова нация, хайде да не е патагонска, а пафлагонска....
Хубав ден!
цитирай10:08
Оказаха се основателни опасенията, че загубата на национален суверинитет чрез отказ от собствена валута ще доведе до ръст на цените. ЦЕНИТЕ СКОЧИХА ЗАРАДИ ЕВРОТО.
цити
На келепирджиите- глобалисти националността им пречи!
А начин за нейното туширане е именно премахването на националната парична единица Следващите стъпки са азбуката и логично- езикът!
И да се заформи нова нация, хайде да не е патагонска, а пафлагонска....
Хубав ден!
Има тези,че нашият лев е заимстван от "румънската" лея,чието име също означава "лева" но аз мисля,че е наречен така по-скоро заради герба,който е предвидено да носи- Българския ЛЪВ. Наречен е "лев" a нe "лъв" по същия начин,по който ЛЪВСКИ става ЛЕВСКИ- заради някакво увлечение към западните Български диалекти или към някаква мода,която дошла от чужбина но пак си останала Българска.
цитирайshtaparov написа:
Има тези,че нашият лев е заимстван от "румънската" лея,чието име също означава "лева" но аз мисля,че е наречен така по-скоро заради герба,който е предвидено да носи- Българския ЛЪВ. Наречен е "лев" a нe "лъв" по същия начин,по който ЛЪВСКИ става ЛЕВСКИ- заради някакво увлечение към западните Български диалекти или към някаква мода,която дошла от чужбина но пак си останала Българска.
Румънските рапони, български ренегати, ряпа да ядат!
Те са говорили до преди век и половина Български, а не ние- румънски!
Лея е редакция на слугите на малкия Наполеон на Българското наименование на лъв- лев!
Според Дюканж Българският герб е изправен лъв !Имаме и такива средновековни монети с изправен лъв
Сега, дали сме имали лъвове в горите ни , е смешен въпрос!? Финландците никога не са имали лъвове около блатата им или пък австрийците , но първите имат лъвове на евромонетите си, а вторите- известните льовен талери. Наричани са така заради лъва върху тях!....
Интересното е, че ние можем да изпишем льовен, но те лъв- по начин никакъв!
Хубав ден!
ОситО(т), в края на текста означава веднага, тутакси!
цитирай
12.
planinitenabulgaria -
Така и ще си отидете от този свят като несвободен човек, безпартиен комунисит!!!
15.05 10:58
15.05 10:58
Като одинакомышленика Ви Красю Говедов или като промытомозговика с дигитален агентурен псевдоним 1951.....
цитирайВашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене
За този блог

Гласове: 122981