Постинг
15.05 07:20 -
Двете лица на американски президент
Както се казва в книгата- щедьовър за храбрия войник Швейк ние, първо опознаваме американския президент Уилсън откъм лошата му за нас страна , а след това и от добрата му!
Трябва да се подчертае, че в първия случай сами сме си виновни Съюзили сме се с два хищника в гонене на обща цел Да ни се чуди човек на акъла ? Ами тези два хищника от рода на вълка, е нормално да се съюзят, за да разкъсат овцата?
Което и реално се получава
В съюз сме с гърци и със сърби, срещу Турция!? С цел да си получим несправедливо отнетите ни от Берлинския конгрес земи! Имаме предварително споразумение с тях, кой какво ще получи след успешен край на войната Македония е обявена за безспорно Българска територия- зона! За нея спор няма!
Българските войски печелят основните битки на войната, при Одрин и Лозенград, с което изумяват света! Превземат крепости , считани по тогавашните военни стандарти за непревземаеми В тази връзка, в Македония влизат сръбски и гръцки войски, почти без бой
След края на войната те грябва да се оттеглят от тях Но отказват?
Какво е станало?
Докато се водят военните действия , с американска благословия на президента Уилсън на Балканите е създадена нова държава- Албания?
Албанците боготворят Уилсън и то основателно! В столицата им има паметник, посветен на него
Но в предварителния ни договор с двата хищника има точка, според която те ще си поделят Албания Засечка - тя вече не е територия на Турция, а самостоятелна държава!? Те отказват да напуснат Македония! Като , че ли ние сме виновни за станалото с Албания?
И причината за нова война е налице ! Че ние водим война основно заради Македония, да се присъедини към България! А не да си я поделят сърби и гърци?
По нататък историята е известна и то много добре! Печелим новата Балканска война на бойното поле, но на дипломатическото я губим! Изобщо, дипломацията ни е далече назад от класата на генералите ни?
Сърби и гърци действат в пакет срещу нас и през ПСВ! И въпреки , че и тук ядат бой като тъпани, в крайна сметка, при подписвонето на мирния договор в Ньой, те са на скамейката на победителите!? На нея сяда и Румъния, играла мръсна роля във втората Балканска война, без пряко да е участвала в нея? Тя играе такава и в ПСВ? Капитулира, след като и превземаме Букурещ и излиза от войната! Но продължава в стил- Иде ми, дойде ми ? Дни преди края на войната, когато става ясен кой е победителят, Румъния се включва отново в нея, на страната на победителя естествено!
И в Ньой е на скамейката на победителите?
Мирният договор е изготвен
За да е валиден, освен от нашият министър председател Стамболийски трябва да бъде подписан и от трима представители на страните- победителки Един от тях е президентът На САЩ Уилсън, същият, създал Албания!
Стамболийски предварително е запознат с клаузите м на договора и е инструктиран да то подпише!
Очертава се, според предварителното договаряне, безпроблемно подписване
Но реално, то не е такова?
Изведнъж Сърбия и Гърция, към тях се присъединява и Румъния, демонстрират голям апетит към нови Български земи? Дадат ли им ги, България ще стане по- малка по територия и от очертаното на Берлинския конгрес?
Английският представител влиза в тона на хищниците и сяда да прекроява картата ни и договора?
Възмутен, американският президент напуска залата Знак, че няма да подпише договора и той става невалиден!
Отрезвени , късат новия договор и информират американския президент, че се връщат на изходна позиция Промени няма да има
Уилсън се връща и подписва!
По този начин ни спасява от разграбване, при това- окончателно Защото то си е факт по начало, с отнемането на Македония и Южна Добруджа, където румънци няма!
Американският президент Уилсън в случая ни е благодетел и спасител! В значителна степен е изкупил вината си с прибързаното и неуместно създаване на Албания!
Трябва да се подчертае, че в първия случай сами сме си виновни Съюзили сме се с два хищника в гонене на обща цел Да ни се чуди човек на акъла ? Ами тези два хищника от рода на вълка, е нормално да се съюзят, за да разкъсат овцата?
Което и реално се получава
В съюз сме с гърци и със сърби, срещу Турция!? С цел да си получим несправедливо отнетите ни от Берлинския конгрес земи! Имаме предварително споразумение с тях, кой какво ще получи след успешен край на войната Македония е обявена за безспорно Българска територия- зона! За нея спор няма!
Българските войски печелят основните битки на войната, при Одрин и Лозенград, с което изумяват света! Превземат крепости , считани по тогавашните военни стандарти за непревземаеми В тази връзка, в Македония влизат сръбски и гръцки войски, почти без бой
След края на войната те грябва да се оттеглят от тях Но отказват?
Какво е станало?
Докато се водят военните действия , с американска благословия на президента Уилсън на Балканите е създадена нова държава- Албания?
Албанците боготворят Уилсън и то основателно! В столицата им има паметник, посветен на него
Но в предварителния ни договор с двата хищника има точка, според която те ще си поделят Албания Засечка - тя вече не е територия на Турция, а самостоятелна държава!? Те отказват да напуснат Македония! Като , че ли ние сме виновни за станалото с Албания?
И причината за нова война е налице ! Че ние водим война основно заради Македония, да се присъедини към България! А не да си я поделят сърби и гърци?
По нататък историята е известна и то много добре! Печелим новата Балканска война на бойното поле, но на дипломатическото я губим! Изобщо, дипломацията ни е далече назад от класата на генералите ни?
Сърби и гърци действат в пакет срещу нас и през ПСВ! И въпреки , че и тук ядат бой като тъпани, в крайна сметка, при подписвонето на мирния договор в Ньой, те са на скамейката на победителите!? На нея сяда и Румъния, играла мръсна роля във втората Балканска война, без пряко да е участвала в нея? Тя играе такава и в ПСВ? Капитулира, след като и превземаме Букурещ и излиза от войната! Но продължава в стил- Иде ми, дойде ми ? Дни преди края на войната, когато става ясен кой е победителят, Румъния се включва отново в нея, на страната на победителя естествено!
И в Ньой е на скамейката на победителите?
Мирният договор е изготвен
За да е валиден, освен от нашият министър председател Стамболийски трябва да бъде подписан и от трима представители на страните- победителки Един от тях е президентът На САЩ Уилсън, същият, създал Албания!
Стамболийски предварително е запознат с клаузите м на договора и е инструктиран да то подпише!
Очертава се, според предварителното договаряне, безпроблемно подписване
Но реално, то не е такова?
Изведнъж Сърбия и Гърция, към тях се присъединява и Румъния, демонстрират голям апетит към нови Български земи? Дадат ли им ги, България ще стане по- малка по територия и от очертаното на Берлинския конгрес?
Английският представител влиза в тона на хищниците и сяда да прекроява картата ни и договора?
Възмутен, американският президент напуска залата Знак, че няма да подпише договора и той става невалиден!
Отрезвени , късат новия договор и информират американския президент, че се връщат на изходна позиция Промени няма да има
Уилсън се връща и подписва!
По този начин ни спасява от разграбване, при това- окончателно Защото то си е факт по начало, с отнемането на Македония и Южна Добруджа, където румънци няма!
Американският президент Уилсън в случая ни е благодетел и спасител! В значителна степен е изкупил вината си с прибързаното и неуместно създаване на Албания!
Тагове:
Помислих, че става въпрос за сегашния президент и щях да ти опонирам, защото той не е двулик, а многолик.
Защо смяташ създаването на Албания прибързаното и неуместно? И да не беше създадена Албания, гърците и сърбите нямаше да напуснат окупираната от тях Македония.
цитирайЗащо смяташ създаването на Албания прибързаното и неуместно? И да не беше създадена Албания, гърците и сърбите нямаше да напуснат окупираната от тях Македония.
harta написа:
Помислих, че става въпрос за сегашния президент и щях да ти опонирам, защото той не е двулик, а многолик.
Защо смяташ създаването на Албания прибързаното и неуместно? И да не беше създадена Албания, гърците и сърбите нямаше да напуснат окупираната от тях Македония.
Защо смяташ създаването на Албания прибързаното и неуместно? И да не беше създадена Албания, гърците и сърбите нямаше да напуснат окупираната от тях Македония.
Тя, работата е сбъркана по начало от нашата дипломация! И урок няма? Разни мръхли се подвизават в дипломацията ни и сега!
Валията на Скопие го е казал в прав текст!
Защо не сме се обърнали директно към тях? Сигурен е, че сме щели да се разберем!
А сме тръгнали да се съюзяваме с мошеници като гърци и сърби?
Мисля, че без създаване на Албания гърби и сърби нямаше да имат повод да нарушат предварителния договор
Разбрали са се да делят земите на Албания
Сега нямат какво да делят!
Идеален претекст да не изпълнят договореното!
.
цитирайПолучи се нещо забавно при тълкуването на написаното от тебе :
Безпартийните комунисти са с две лица!
Президент Уилсън е с две лица
Следователно президент Уилсън е комунист!? Безпартиен!?
Ти не си ли с две лица, също?
Но първото си го скатал някъде в мазата, нали?
Не забравяй закон първи за антикомуниста ! Той гласи:
Най- върли антикомунисти са бившите комунисти на ръководни длъжности!
3. planinitenabulgaria - И безпартийните комунисти са такива, с две лица...
10:52
.
цитирай
Изтрий
цитирайБезпартийните комунисти са с две лица!
Президент Уилсън е с две лица
Следователно президент Уилсън е комунист!? Безпартиен!?
Ти не си ли с две лица, също?
Но първото си го скатал някъде в мазата, нали?
Не забравяй закон първи за антикомуниста ! Той гласи:
Най- върли антикомунисти са бившите комунисти на ръководни длъжности!
3. planinitenabulgaria - И безпартийните комунисти са такива, с две лица...
10:52
.
цитирай
Изтрий
Осветляваш малко познати събития в историята ни. А че ние настъпваме мотиката няколко пъти, си е наш проблем.
цитирайkvg55 написа:
Осветляваш малко познати събития в историята ни. А че ние настъпваме мотиката няколко пъти, си е наш проблем.
Да, това са документирани неща!
Но не им се обръща внимание, не се прави връзка, а изводите са утопия
И грешките се повтарят....
И дръжката на матиката нацелва отвово мутрата ни!
Но не ни пука, свикнали сме! Това ни е удоволствие дори!
винаги е на мръсен задник.
цитирайТрудно може да се определи причината! Вероятно, защото е комплексна
С човешки образ беше Кенеди Широко скроен, достъпен И му взеха мярката?
Бих го сравнил с Брежнев!
Създава се впечатление, че друг фактор стои зад тях и той ги води? Че те реално не управляват? Зависими са
Човек, като не е в кухнята на нещата, не може да е компетентен Но от поведение, приказки, може да състави правдоподобно мнение
Не може сегашен упранляващ да се сравнява с римски император
Въпреки , че и там работата е много тънка На пръсти се броят тези, починали от естествена кмърт Дори и за Август има съмнение....
Не са за завиждане властващите По- скоро са за съжаление!
Че се изживяват като богове?....
цитирайС човешки образ беше Кенеди Широко скроен, достъпен И му взеха мярката?
Бих го сравнил с Брежнев!
Създава се впечатление, че друг фактор стои зад тях и той ги води? Че те реално не управляват? Зависими са
Човек, като не е в кухнята на нещата, не може да е компетентен Но от поведение, приказки, може да състави правдоподобно мнение
Не може сегашен упранляващ да се сравнява с римски император
Въпреки , че и там работата е много тънка На пръсти се броят тези, починали от естествена кмърт Дори и за Август има съмнение....
Не са за завиждане властващите По- скоро са за съжаление!
Че се изживяват като богове?....
Не съм чел лично изворите за тези събития,което се дължи на много проста причина- интересите ми са насочени най-вече върху праисторическата, антична и средновековна история на България а не толкова върху съвременната,която е пълна с огорчаващи за нас факти. Случва се обаче да попадна на някои неща от нея,които не съм ги знаел и ги научавам неволно от други,които вече са ги чели. Вчера сутринта например попаднах на материал за Лондонския мирен договор и за Балканската война,публикуван във Фейсбук и като останах учуден от това което научих, побързах да запаметя някои детайли от него в няколко екранни снимки с телефона. Тук предавам дословен цитат от първата ми екранна снимка, понеже тук няма опция за показване на изображения а името на автора (който е наш съмишленик) и мястото на публикуване са останали извън формата на страницата,понеже възможностите на телефона са малки и в една страничка обикновено се побират твърде малко неща,поради което нерядко съм принуден да запазвам само части от основното съдържание:
"Паралелно с конференцията в британската столица се провеждат и съвещания на посланиците на Великите сили (Великобритания, Франция, Русия, Австро-Унгария, Италия и Германия). Техните решения поставят предели върху придобивките на балканските съюзници. Едно от тях е, че Османската империя трябва да запази цялото северно крайбрежие на Мраморно море, което ще подсигури контрола й върху Дарданелите и Босфора. Второто (взето на 8 декември) е за създаване на албанска държава. На 15 декември Решид паша предлага създаване на автономни области Македония и Албания под сюзеренитета на султана и допуска присъединяване на Беломорието към България"......
Дотук е информацията от първата ми запаметена страница- следва коментар как сме изпуснали възможността "Македония" да остане цяла и неразделена, след което да й приложим "източнорумелийския" сценарий с което аз не съм съгласен, понеже Гърция и Сърбия никога нямаше да се съгласят на подобен развой и мирните преговори щяха да пропаднат). В следващите три "страници" съм запаметил непоследователни откъслеци от същата публикация,но те се отнасят за събития от 1913 г. и части от текста се губят,понеже съм ги сметнал за по-маловажни. Описва се как под натиск на Австро-Унгария и Италия Сърбия е принудена да се откаже от излаз на Адриатическо море а Гърция- от аспирациите си към Вльора,а после преговорите били прекратени заради турската неотстъпчивост. На третата "страница" от текста пише как на 4 януари 1913 г. посланиците на Австро-Унгария, Германия, Италия, Франция и Англия в Цариград (руския посланик не знам защо отсъства) подават колективна нота до османското правителство,с която го приканват да отстъпи Одрин на България и то било на път да се съгласи,мо последвал военен преврат на младотурците и това намерение пропаднало.
На четвъртата запаметена страница са описани още интересни детайли от тези събития а в един от тях пише как възникнал конфликт за град Шкодра между Черна гора и Австро-Унгария (която въобще не е воюваща страна в случая),и заради този конфликт мирните преговори се проточили. Още през март по настояване на австро-унгарците великите сили се договорили Шкодра да влезе в пределите на бъдещата албанска държава а по време на мирните преговори,когато военните действия уж били прекратени, Гърция и Черна гора продължили да завземат нови територии в близките до тях земи и всичко това (коментарът е мой) ставало за сметка на България,понеже тя и само тя удържала всички османски армии на изток,което позволило на другите "съюзници" да си развяват безнаказано байрака зад гърба ни,а после да се правят на "победители"! Та това са нещата,които научих буквално преди часове от което става ясно,че в някои случаи държавите зад тила ни са протакали мирните преговори умишлено,за да изтощят Българската армия и тя да не може да защити законните ни права от техните мръснишки аспирации.
цитирай"Паралелно с конференцията в британската столица се провеждат и съвещания на посланиците на Великите сили (Великобритания, Франция, Русия, Австро-Унгария, Италия и Германия). Техните решения поставят предели върху придобивките на балканските съюзници. Едно от тях е, че Османската империя трябва да запази цялото северно крайбрежие на Мраморно море, което ще подсигури контрола й върху Дарданелите и Босфора. Второто (взето на 8 декември) е за създаване на албанска държава. На 15 декември Решид паша предлага създаване на автономни области Македония и Албания под сюзеренитета на султана и допуска присъединяване на Беломорието към България"......
Дотук е информацията от първата ми запаметена страница- следва коментар как сме изпуснали възможността "Македония" да остане цяла и неразделена, след което да й приложим "източнорумелийския" сценарий с което аз не съм съгласен, понеже Гърция и Сърбия никога нямаше да се съгласят на подобен развой и мирните преговори щяха да пропаднат). В следващите три "страници" съм запаметил непоследователни откъслеци от същата публикация,но те се отнасят за събития от 1913 г. и части от текста се губят,понеже съм ги сметнал за по-маловажни. Описва се как под натиск на Австро-Унгария и Италия Сърбия е принудена да се откаже от излаз на Адриатическо море а Гърция- от аспирациите си към Вльора,а после преговорите били прекратени заради турската неотстъпчивост. На третата "страница" от текста пише как на 4 януари 1913 г. посланиците на Австро-Унгария, Германия, Италия, Франция и Англия в Цариград (руския посланик не знам защо отсъства) подават колективна нота до османското правителство,с която го приканват да отстъпи Одрин на България и то било на път да се съгласи,мо последвал военен преврат на младотурците и това намерение пропаднало.
На четвъртата запаметена страница са описани още интересни детайли от тези събития а в един от тях пише как възникнал конфликт за град Шкодра между Черна гора и Австро-Унгария (която въобще не е воюваща страна в случая),и заради този конфликт мирните преговори се проточили. Още през март по настояване на австро-унгарците великите сили се договорили Шкодра да влезе в пределите на бъдещата албанска държава а по време на мирните преговори,когато военните действия уж били прекратени, Гърция и Черна гора продължили да завземат нови територии в близките до тях земи и всичко това (коментарът е мой) ставало за сметка на България,понеже тя и само тя удържала всички османски армии на изток,което позволило на другите "съюзници" да си развяват безнаказано байрака зад гърба ни,а после да се правят на "победители"! Та това са нещата,които научих буквално преди часове от което става ясно,че в някои случаи държавите зад тила ни са протакали мирните преговори умишлено,за да изтощят Българската армия и тя да не може да защити законните ни права от техните мръснишки аспирации.
Седнали сме на масата и сме поканили крадци, на обяд?
Няма, естествено, да се задоволят само с обяд Ще огледат какво да задигнат
Грешката ни я е показал валията на Македония
Защо не сме потърсили тях? Убеден е, че сме щели да се разберем
А сме потърсили гърци и сърби за съюзници?
Те са лъжливи и непочтени От него момент н главата им се върти мисълта, как да ни измамят? На Русия не и е до нас, само неприятности и създаваме, благодарност- никаква А е и слаба
Дипломациата, за кой ли път, не ни е на ниво! Като предприемаш такъв ход, трябва да си наясно, как ще се развие с времето? Срещу нас са големите Те са и с Гърция е Сърбия и със създадената на наша база Румъния, с цел да противодейства на Русия, за наша сметка
Балканският съюз е груба наша, дипломатическа грешка Разбери се с Турция, за какво ти са хишници в кошарата?
Така или иначе основните битки сме спечелили ние Гърци и сърби са гледали!
С порязването ни в Берлин са ни комплексирали, каквато е и целта на гадовете там!
Да не вярваме на собствените си възможности Да знаем, че сме зависими!
Хубав ден, приятелю!
цитирайНяма, естествено, да се задоволят само с обяд Ще огледат какво да задигнат
Грешката ни я е показал валията на Македония
Защо не сме потърсили тях? Убеден е, че сме щели да се разберем
А сме потърсили гърци и сърби за съюзници?
Те са лъжливи и непочтени От него момент н главата им се върти мисълта, как да ни измамят? На Русия не и е до нас, само неприятности и създаваме, благодарност- никаква А е и слаба
Дипломациата, за кой ли път, не ни е на ниво! Като предприемаш такъв ход, трябва да си наясно, как ще се развие с времето? Срещу нас са големите Те са и с Гърция е Сърбия и със създадената на наша база Румъния, с цел да противодейства на Русия, за наша сметка
Балканският съюз е груба наша, дипломатическа грешка Разбери се с Турция, за какво ти са хишници в кошарата?
Така или иначе основните битки сме спечелили ние Гърци и сърби са гледали!
С порязването ни в Берлин са ни комплексирали, каквато е и целта на гадовете там!
Да не вярваме на собствените си възможности Да знаем, че сме зависими!
Хубав ден, приятелю!
leonleonovpom2 написа:
Седнали сме на масата и сме поканили крадци, на обяд?
Няма, естествено, да се задоволят само с обяд Ще огледат какво да задигнат
Грешката ни я е показал валията на Македония
Защо не сме потърсили тях? Убеден е, че сме щели да се разберем
А сме потърсили гърци и сърби за съюзници?
Те са лъжливи и непочтени От него момент н главата им се върти мисълта, как да ни измамят? На Русия не и е до нас, само неприятности и създаваме, благодарност- никаква А е и слаба
Дипломациата, за кой ли път, не ни е на ниво! Като предприемаш такъв ход, трябва да си наясно, как ще се развие с времето? Срещу нас са големите Те са и с Гърция е Сърбия и със създадената на наша база Румъния, с цел да противодейства на Русия, за наша сметка
Балканският съюз е груба наша, дипломатическа грешка Разбери се с Турция, за какво ти са хишници в кошарата?
Така или иначе основните битки сме спечелили ние Гърци и сърби са гледали!
С порязването ни в Берлин са ни комплексирали, каквато е и целта на гадовете там!
Да не вярваме на собствените си възможности Да знаем, че сме зависими!
Хубав ден, приятелю!
Няма, естествено, да се задоволят само с обяд Ще огледат какво да задигнат
Грешката ни я е показал валията на Македония
Защо не сме потърсили тях? Убеден е, че сме щели да се разберем
А сме потърсили гърци и сърби за съюзници?
Те са лъжливи и непочтени От него момент н главата им се върти мисълта, как да ни измамят? На Русия не и е до нас, само неприятности и създаваме, благодарност- никаква А е и слаба
Дипломациата, за кой ли път, не ни е на ниво! Като предприемаш такъв ход, трябва да си наясно, как ще се развие с времето? Срещу нас са големите Те са и с Гърция е Сърбия и със създадената на наша база Румъния, с цел да противодейства на Русия, за наша сметка
Балканският съюз е груба наша, дипломатическа грешка Разбери се с Турция, за какво ти са хишници в кошарата?
Така или иначе основните битки сме спечелили ние Гърци и сърби са гледали!
С порязването ни в Берлин са ни комплексирали, каквато е и целта на гадовете там!
Да не вярваме на собствените си възможности Да знаем, че сме зависими!
Хубав ден, приятелю!
Моментът е бил много труден приятелю,а за думите на Хилми паша и аз съм чул. Не съм обаче на мнение,че този начин на поведение е щял да постигне нещо: преди войната никой не е подозирал за нашата сила– ни Турция нито ние. Затова споразумение нямаше да има,а ние нямаше да посмеем да воюваме сами понеже не сме знаели,че сме могли да разбием турците самички. Показателен е фактът,че дори под военния натиск на 4 държави едновременно Турция не е отстъпвала въобще- камо ли пък да разчитаме,че е щяла да отстъпи само на нас,и то без да е имало никаква война! Не знам кога Хилми е казал тези думи- дали преди междусъюзническата война или след нея,но с тях вероятно е целял да ни скара с останалите- да ни внуши че те са излишни,което обаче никой не го е знаел преди да избухне войната!
Тук има и друг момент: гърци и сърби, колко и да са били слаби и неможещи да разбият турците без нас,поне са могли не без наша помощ да блокират няколко турски армии в крепостите около тях,с което им попречили да ни ударят в гръб или да помогнат на идиотите при Чаталджа,които инак ние сме разбили. Въпреки цялата ни сила,трудно сме щели да се справим без съюзници и накрая пак щеше да стане същото- гърци и сърби пак щяха да се намесят,и то отново в наш ущърб. Затова изборът е бил само един– действаш "на парче" срещу тях и никога срещу всичките накуп: сключваш мирно споразумение с гърците срещу някакви техни разумни отстъпки като им даваш Солун в замяна,после струпваш войски на сръбската "граница" дори без да воюваш и сърбите щяха да клекнат!
Другият начин е бил да оставим въпроса със сърбите висящ,да си поискаме земите и да минем в изчакване,като алармираме великите сили за всяко тяхно зверство срещу нашето население под сръбска окупация,с което да настроим поне Запада срещу Сърбия. Ако бе станало така,сърбите още в 1914 г.щяха да се разтичат да сключват мирен договор с нас,след което да ни върнат земите самички и то без война,за да не ги ударим в гръб и да бъдем оправдани от великите суили,а не нападнати от тях! Добри варианти е имало,но не сме ги оползотворили уви а сега вече е късно...
Въпрос на хипотези е наистина, но дипломацията куца отвсякъде
Без Велика сила зад гърба би, опитай с някоя С Англия например Ще се поласкае, въплеки, че тя крепи Турция Искаме си Македония, не ни трябват чужди земи
Проучи как стои положението с Албания Сигурно не е станаво от вчера за днес Тук подозирам сръбско- гръцки капан Ние ще делим МАлбания, Македония е ваша Да, ние ще влезем там, после ще я отстъпим?
На мен е лесно да разсъждавам сега, елементарно е! Но дипломати от кариерата да подминат капана с лека ръка, безумно е!
Според мен, на високо ниво има или предател, или воден за носа от Велика сила, което не е много по- различно
И нещата пак опират до дипломацията...
Хубав ден!
цитирайБез Велика сила зад гърба би, опитай с някоя С Англия например Ще се поласкае, въплеки, че тя крепи Турция Искаме си Македония, не ни трябват чужди земи
Проучи как стои положението с Албания Сигурно не е станаво от вчера за днес Тук подозирам сръбско- гръцки капан Ние ще делим МАлбания, Македония е ваша Да, ние ще влезем там, после ще я отстъпим?
На мен е лесно да разсъждавам сега, елементарно е! Но дипломати от кариерата да подминат капана с лека ръка, безумно е!
Според мен, на високо ниво има или предател, или воден за носа от Велика сила, което не е много по- различно
И нещата пак опират до дипломацията...
Хубав ден!
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене
За този блог

Гласове: 122943
