Постинг
30.05 08:09 -
Език мой, враг или приятел мой
Автор: leonleonovpom2
Категория: История
Прочетен: 1618 Коментари: 14 Гласове:
Последна промяна: 30.05 09:08
Прочетен: 1618 Коментари: 14 Гласове:
24
Последна промяна: 30.05 09:08
Покрай братята, които са преди всичко водачи в делото по ограмотяване на Българите, месии, възникват множество въпроси?
Какъв точно е приносът им? Те ли са създатели на кирилицата?
Защо се приписва на тях, ако не са те?
Да обсъдим езика, в двата му варианта- писмен и говорим Писмеността е необходима за съхраняването на езика и за неговото развитие! Защото писаното остава, а казаното - отлита!
Следователно, чрез Българската азбука е съхранен Българският език, а чрез него - Българщината!
Защото езикът е и двуличник? Може да те спаси, но в определени обстоятелства- и погуби!?
Примери- много!
Но един красноречив, свързан с нас- Източната Римска империя! Неясно защо от логическа гледна точка, в нея от латински, като водещ език, се преминава към гръцки и накрая латинският отпада?
Според мен причината е извратеност?
Да, в Рим, всички императори, поклонници на гръцкия, са в някаква област извратени, хомосексуалисти, педофили и тем подобни!
Гръцкият език е ненужно усложнен и оттам несъвършен Що за език е например този в който има колкото пръстите на ръката- " И "-та!? Съвършенните неща са прости! Защо е тази любов към гръцкия тогава?
Отговорът не е труден Чрез него, на дело, владееш положението Той се ползва в черквата, тя е за простолюдието, чрез езика ти упражняваш власт над народа! Там се ползват богослужебни книги! Писани на гръцки!
Няма нужда от голяма обяснителност!
Езикът в църквата, в двете му форми, писмена и говорима, властва в държавата!
За да запази идентитета си, както казват новоизлюпените( и с наша помощ) северномакедонци, този народ трябва да съхрани езика си и да има писменост! Иначе е загубен!
И в този момент, след официалното покръстване, се явяват месии- братята и водените от тях ученици!
Какъв щеше да е резултатът без тях? Като в ИРИ!
Парадоксът, да се говори, че в ИРИ , има понякога и не гърци в управлението!? Правилно-негри!!
Истината е обратна Има и малко гърци в управлението е! Понякога! От близо стоте императори, систематизирани в династии, като македонска например, гръцка няма!
Василий Втори е от македонската династия, която реално , географски е тракийска! Иначе е арменец, а злите езици твърдят, че е варанг, заради похожденията на майка му!? Не е грък! Последният император Константин е с Български произход!
Така, че заради изкуствено наложения език в ИРИ, се налага твърдението , че тя е управлявана от гърци, което е далече от истината и е гръцка?...
Да оставим гърците да си съжителстват с лъжите и измамите, без които не могат!
Да помислим, какво би станало в България без Българска писменост с богослужение и писменост на гръцки?
След перипетиите, пре които сме минали, със сигурност може да се твърди, че просто нямаше да ни има!
Гръцките духовници затова усърдно са се занимавали с унищожаването на книгите ни! Затова нямаме книги и записана история Наясно са, че без тях, Българите подлежат на унищожение! Лорд Кързън, като спасява Четвероевангелието и още няколко книги, се чувства неудобно, че е постигнал това почти без пари? Казват му, да не се притеснява, палят печките с тези книги?
Кирил и Методий и обучените от тях ученици се явяват спасители в случая на Българщината!
Явили се в точния момент и са създали писменост! И са пресекли възможността богослужението да е на гръцки Първата им работа е била да се преведат богослужебните книги на Български! Това е най- важното в случая!
Не е толкова важно, азбуката, която ползваме днес, те или някой друг я е създал?
Добър учител е този, който е създал условия, ученикът му да го надмине! И съм сигурен , че са били щастливи, а не ревниви, че Климент или Наум ги е надминал!
Делото е важно, не изпълнителят!
А без тях нямаше да има и ученици!....
Какъв точно е приносът им? Те ли са създатели на кирилицата?
Защо се приписва на тях, ако не са те?
Да обсъдим езика, в двата му варианта- писмен и говорим Писмеността е необходима за съхраняването на езика и за неговото развитие! Защото писаното остава, а казаното - отлита!
Следователно, чрез Българската азбука е съхранен Българският език, а чрез него - Българщината!
Защото езикът е и двуличник? Може да те спаси, но в определени обстоятелства- и погуби!?
Примери- много!
Но един красноречив, свързан с нас- Източната Римска империя! Неясно защо от логическа гледна точка, в нея от латински, като водещ език, се преминава към гръцки и накрая латинският отпада?
Според мен причината е извратеност?
Да, в Рим, всички императори, поклонници на гръцкия, са в някаква област извратени, хомосексуалисти, педофили и тем подобни!
Гръцкият език е ненужно усложнен и оттам несъвършен Що за език е например този в който има колкото пръстите на ръката- " И "-та!? Съвършенните неща са прости! Защо е тази любов към гръцкия тогава?
Отговорът не е труден Чрез него, на дело, владееш положението Той се ползва в черквата, тя е за простолюдието, чрез езика ти упражняваш власт над народа! Там се ползват богослужебни книги! Писани на гръцки!
Няма нужда от голяма обяснителност!
Езикът в църквата, в двете му форми, писмена и говорима, властва в държавата!
За да запази идентитета си, както казват новоизлюпените( и с наша помощ) северномакедонци, този народ трябва да съхрани езика си и да има писменост! Иначе е загубен!
И в този момент, след официалното покръстване, се явяват месии- братята и водените от тях ученици!
Какъв щеше да е резултатът без тях? Като в ИРИ!
Парадоксът, да се говори, че в ИРИ , има понякога и не гърци в управлението!? Правилно-негри!!
Истината е обратна Има и малко гърци в управлението е! Понякога! От близо стоте императори, систематизирани в династии, като македонска например, гръцка няма!
Василий Втори е от македонската династия, която реално , географски е тракийска! Иначе е арменец, а злите езици твърдят, че е варанг, заради похожденията на майка му!? Не е грък! Последният император Константин е с Български произход!
Така, че заради изкуствено наложения език в ИРИ, се налага твърдението , че тя е управлявана от гърци, което е далече от истината и е гръцка?...
Да оставим гърците да си съжителстват с лъжите и измамите, без които не могат!
Да помислим, какво би станало в България без Българска писменост с богослужение и писменост на гръцки?
След перипетиите, пре които сме минали, със сигурност може да се твърди, че просто нямаше да ни има!
Гръцките духовници затова усърдно са се занимавали с унищожаването на книгите ни! Затова нямаме книги и записана история Наясно са, че без тях, Българите подлежат на унищожение! Лорд Кързън, като спасява Четвероевангелието и още няколко книги, се чувства неудобно, че е постигнал това почти без пари? Казват му, да не се притеснява, палят печките с тези книги?
Кирил и Методий и обучените от тях ученици се явяват спасители в случая на Българщината!
Явили се в точния момент и са създали писменост! И са пресекли възможността богослужението да е на гръцки Първата им работа е била да се преведат богослужебните книги на Български! Това е най- важното в случая!
Не е толкова важно, азбуката, която ползваме днес, те или някой друг я е създал?
Добър учител е този, който е създал условия, ученикът му да го надмине! И съм сигурен , че са били щастливи, а не ревниви, че Климент или Наум ги е надминал!
Делото е важно, не изпълнителят!
А без тях нямаше да има и ученици!....
Тагове:
Кои са основните разлики между български...
Защо езиковедите наричат българския език...
Общи думи в българския и персийския език
Защо езиковедите наричат българския език...
Общи думи в българския и персийския език
Следващ постинг
Предишен постинг
Българи са, според делата и то от най- висока проба!
Чист народ няма!
Разделението, по начало е изкуствено! Управляващите да владеят!
Дори Хитлер , тайно, се присмива на напъните на Химлер да докаже чистотата на немската нация!
Кирил и Методий не може да са други, освен Българи!
Казвам го аз, химикът, който е наясно с що е това " чиста проба" ! И е гонил наличност на примес под 4 РРМ( МИЛИОННА ЧАСТ)
цитирайЧист народ няма!
Разделението, по начало е изкуствено! Управляващите да владеят!
Дори Хитлер , тайно, се присмива на напъните на Химлер да докаже чистотата на немската нация!
Кирил и Методий не може да са други, освен Българи!
Казвам го аз, химикът, който е наясно с що е това " чиста проба" ! И е гонил наличност на примес под 4 РРМ( МИЛИОННА ЧАСТ)
Това, че е език на избягали от римляните гети- даки са приказки от "" Хиляда и едва нощ" Че те затова са избягали, да не ги латинизират!
Да питат малкия Наполеон, защо негови хора са вкарали латински и френски думи в тъй наречения румънски? Той ще обясни!
До 1861 година говоримият език в Румъния е Български! Богослужението е на Български!
Надписите в патриаршията са на Български! Те са подменени вече
Но не са посмели да подменят златните букви на входа на патриаршеския храм , които са Български- цр Константин и царица Елена!
Много добре знаят ролята на езика в манипулирането на народността!
цитирайДа питат малкия Наполеон, защо негови хора са вкарали латински и френски думи в тъй наречения румънски? Той ще обясни!
До 1861 година говоримият език в Румъния е Български! Богослужението е на Български!
Надписите в патриаршията са на Български! Те са подменени вече
Но не са посмели да подменят златните букви на входа на патриаршеския храм , които са Български- цр Константин и царица Елена!
Много добре знаят ролята на езика в манипулирането на народността!
Тя идеята май е била чрез братята Кирил и Методи влиянието на Византия да се разпростре към Великоморавия, а станало така, че България се е откъснала духовно от Византия.
цитирай - Когато трябва тактично да замълчиш, а говориш. Нали знаеш,
с жена и радиоточка не се спори;
- Когато говориш и не казваш нищо - т.н. празнодумство;
- Когато говориш глупости;
- Когато нагло лъжеш;
- Когато говориш литературно и граматически неправилно;
- Когато можеш да кажеш нещо кратко, но го казваш с много думи;
. Когато не трябва да говориш, каквото и да ти струва това, а говориш и
вършиш предателство и т.н.
Ние сме можели да се съхраним като народ, и използвайки гръцката или латинската азбука - като чехи, поляци, словаци. Но! На първата българска държава, наричана в западни източници Империя е било необходимо да е независима както в църковно, така и в културно отношение, да наложи своя културен код. Тук припомням стихът на Стоян Михаиловски: "Духовно покори страните, които завладя със меч"!
Ние още нямаме представа за българският хинтерланд - районите върху който българската държава по това време има влияние, без да притежава върху тях пряка власт. Сега не мога да цитирам източника, но се сещам за някакъв западен автор, който говори, че тогава срещнал двама български монаси, които проповядвали христовото учение в Брандибур, в Прусия. Езикът на старите пруси, преди тевтонците да ги завладеят през 13 век е много близък със славянските езици.
цитирайс жена и радиоточка не се спори;
- Когато говориш и не казваш нищо - т.н. празнодумство;
- Когато говориш глупости;
- Когато нагло лъжеш;
- Когато говориш литературно и граматически неправилно;
- Когато можеш да кажеш нещо кратко, но го казваш с много думи;
. Когато не трябва да говориш, каквото и да ти струва това, а говориш и
вършиш предателство и т.н.
Ние сме можели да се съхраним като народ, и използвайки гръцката или латинската азбука - като чехи, поляци, словаци. Но! На първата българска държава, наричана в западни източници Империя е било необходимо да е независима както в църковно, така и в културно отношение, да наложи своя културен код. Тук припомням стихът на Стоян Михаиловски: "Духовно покори страните, които завладя със меч"!
Ние още нямаме представа за българският хинтерланд - районите върху който българската държава по това време има влияние, без да притежава върху тях пряка власт. Сега не мога да цитирам източника, но се сещам за някакъв западен автор, който говори, че тогава срещнал двама български монаси, които проповядвали христовото учение в Брандибур, в Прусия. Езикът на старите пруси, преди тевтонците да ги завладеят през 13 век е много близък със славянските езици.
kvg55 написа:
Тя идеята май е била чрез братята Кирил и Методи влиянието на Византия да се разпростре към Великоморавия, а станало така, че България се е откъснала духовно от Византия.
Можем само да анализираме!България през девети век има обща граница с Германия, като Франкска империя Моравците са застрашени от понемчване Много се съмнявам , че ИРИ, командва парада в този период? С България се съобраззява и Карл Велики! Не я иска за противник!България е по- силна от ИРИ в този девети век
Моравците са явно Българско племе, за чешките става дума
Какво ги сърби в ИРИ , да се занимават с тях? За Сръбска Моравия, братята са били и там, нещата са ясни- Българи са, реката доскоро се казваше Българска Морава!
Нещо генерално е изопачено? Затова не бива сляпо да се вярва на източник или извор Може да ти сервира кална вода
В мойта област се прави литературно проучване Базираш се на него
Но когато няма или е съмнително, какво да правиш?
Скръстваш ръце и казваш- не мога да направя нищо, няма извори? Ако си лаборант, да!
Но за научен работник е недопустимо, само справки да прави?
Грубо казано, с допуски правиш сглобки
Дълга тема е, но затова ги хипотезите!
Научно обосновани предположения! Котато се докажат, стават теории
Моята хипотеза е, че в тогавашна България са разбрали, че без собствена писменост, Българска, са загубени! И са се заели с този проблем Писмеността е оцеляла, оце
лял е и Българският род!
Без нея, убеден съм, обречени сме били! Нямаше да ги има възрожденците, да събудят заспалите!....
harta написа:
- Когато трябва тактично да замълчиш, а говориш. Нали знаеш,
с жена и радиоточка не се спори;
- Когато говориш и не казваш нищо - т.н. празнодумство;
- Когато говориш глупости;
- Когато нагло лъжеш;
- Когато говориш литературно и граматически неправилно;
- Когато можеш да кажеш нещо кратко, но го казваш с много думи;
. Когато не трябва да говориш, каквото и да ти струва това, а говориш и
вършиш предателство и т.н.
Ние сме можели да се съхраним като народ, и използвайки гръцката или латинската азбука - като чехи, поляци, словаци. Но! На първата българска държава, наричана в западни източници Империя е било необходимо да е независима както в църковно, така и в културно отношение, да наложи своя културен код. Тук припомням стихът на Стоян Михаиловски: "Духовно покори страните, които завладя със меч"!
Ние още нямаме представа за българският хинтерланд - районите върху който българската държава по това време има влияние, без да притежава върху тях пряка власт. Сега не мога да цитирам източника, но се сещам за някакъв западен автор, който говори, че тогава срещнал двама български монаси, които проповядвали христовото учение в Брандибур, в Прусия. Езикът на старите пруси, преди тевтонците да ги завладеят през 13 век е много близък със славянските езици.
с жена и радиоточка не се спори;
- Когато говориш и не казваш нищо - т.н. празнодумство;
- Когато говориш глупости;
- Когато нагло лъжеш;
- Когато говориш литературно и граматически неправилно;
- Когато можеш да кажеш нещо кратко, но го казваш с много думи;
. Когато не трябва да говориш, каквото и да ти струва това, а говориш и
вършиш предателство и т.н.
Ние сме можели да се съхраним като народ, и използвайки гръцката или латинската азбука - като чехи, поляци, словаци. Но! На първата българска държава, наричана в западни източници Империя е било необходимо да е независима както в църковно, така и в културно отношение, да наложи своя културен код. Тук припомням стихът на Стоян Михаиловски: "Духовно покори страните, които завладя със меч"!
Ние още нямаме представа за българският хинтерланд - районите върху който българската държава по това време има влияние, без да притежава върху тях пряка власт. Сега не мога да цитирам източника, но се сещам за някакъв западен автор, който говори, че тогава срещнал двама български монаси, които проповядвали христовото учение в Брандибур, в Прусия. Езикът на старите пруси, преди тевтонците да ги завладеят през 13 век е много близък със славянските езици.
Имам предвид частния случай? Собствен език ,съчетан със собствена писменост Оцелели сме благодарение на това съчетание!
И заслугата е на създадената в него период Българска църква! Може да изглежда наивно сега, но в него период на църквата се е кланял и царят!
Думата, словото е свещено! То е формирало словените, пишещите го! Тъй, че словените са славяните! Хора занимаващи се със словото Да, оцелели сме като народ, благодарение на тях! Но не ми е ясно, защо ги отделят или прикачат към Българите При нас те са си Българи! За така наречените славяни става дума!
Изобщо, славяните си са Български племена!
И се е стигнало до парадокса Екатерина Велика да не включи, Българите в речниците си?.....
Изтъква славянски имена в Испания и Франция' топоними, хидроними
Апострофират я, славяни там никога не са били!
Да но там са били Българи- богомили катари и готи- гети....
Всички славянски народи произхождат от Български племена Хърватите, в лицето на академията им, твърдят, че са Кубратови Българи и от Кубрат идва името ив!
Ако проследим пътя на Братята , ще забележим , че те обикалят земите , в които са живеели Българи по това време , независимо кой е бил господар в момента !
Със сигурност Братята за знаели , кои земи се обитават от Българи .
Целта им е ясна ! Духовно да обединят всички Българи с една Азбука , една вяра , един език .
Донякъде успяват в Западните земи . България и Румъния , Украйна по това време са влизали в пределите на нашата държава и границите й са били много по-големи от тези , които ни чертаят нашите историчари в нашите учебници .
Огромната работа по превода на Псалтира и Библията вече е извършена още във Велка Морава . Седмочислениците е трябвало да обучат ученици , които да бъдат разпространени по цялото землище , населено с Българи .
Такива условия им създава цар Борис , като отганизира Преславската и Охридската книжовни школи.
Използвали са се успоредно и двете азбуки , като към Кирилицата , старата азбука на Пеласгите , се добавят Ш и Щ от Глаголицата.
В Западните страни е било много трудно да се работи , но свещениците там са продължили скрито от официалната власт .
Княгиня Олга Премудрая е продължила делото в Киевската Рус.
В Хърватско са използвали Глаголицата като тайнопис , за да не ги разберат папските агенти .
След падането на България под турско , нашите книжовници са занесли книгите и знанието в Сърбия и Украйна. Св. Киприян Цамблак Чудотворец, митрополит Киевски, Литовски, Московски и на цяла Русия.
Нашите книги се преписват на огромна територия и се съхраняват по безбройните манастири и църкви .
Така 250 милиона говорят този език и пишат с тези букви .
Няма значение как се нарича СтароБългарски или СтароСлавянски . Фактите са на лице !
След 1917 година бежанци от Русия пристигат в България и Сърбия и носят културата , до която са достигнали . Те са лекари , художници , изкуствоведи , театрални дейци и повдигат на друго ниво културата на България .
Може само да сме им благодарни за болниците , санаториумите , театрите , балета .
цитирайСъс сигурност Братята за знаели , кои земи се обитават от Българи .
Целта им е ясна ! Духовно да обединят всички Българи с една Азбука , една вяра , един език .
Донякъде успяват в Западните земи . България и Румъния , Украйна по това време са влизали в пределите на нашата държава и границите й са били много по-големи от тези , които ни чертаят нашите историчари в нашите учебници .
Огромната работа по превода на Псалтира и Библията вече е извършена още във Велка Морава . Седмочислениците е трябвало да обучат ученици , които да бъдат разпространени по цялото землище , населено с Българи .
Такива условия им създава цар Борис , като отганизира Преславската и Охридската книжовни школи.
Използвали са се успоредно и двете азбуки , като към Кирилицата , старата азбука на Пеласгите , се добавят Ш и Щ от Глаголицата.
В Западните страни е било много трудно да се работи , но свещениците там са продължили скрито от официалната власт .
Княгиня Олга Премудрая е продължила делото в Киевската Рус.
В Хърватско са използвали Глаголицата като тайнопис , за да не ги разберат папските агенти .
След падането на България под турско , нашите книжовници са занесли книгите и знанието в Сърбия и Украйна. Св. Киприян Цамблак Чудотворец, митрополит Киевски, Литовски, Московски и на цяла Русия.
Нашите книги се преписват на огромна територия и се съхраняват по безбройните манастири и църкви .
Така 250 милиона говорят този език и пишат с тези букви .
Няма значение как се нарича СтароБългарски или СтароСлавянски . Фактите са на лице !
След 1917 година бежанци от Русия пристигат в България и Сърбия и носят културата , до която са достигнали . Те са лекари , художници , изкуствоведи , театрални дейци и повдигат на друго ниво културата на България .
Може само да сме им благодарни за болниците , санаториумите , театрите , балета .
Чудесен анализ си направила!
Благодарности от мен!
Така е, по границите на разпространение на азбуката може да се определят и границите на земите, заселени с Българи!
А разликата между Българи и славяни е по- малка от тази между германци и австрийци например!
Защо се мъчат да ни делят изкуствено на Българи и славяни!? Ясно ми е, ако се прави от врагове! Но не става въпрос за врагове При положение, че тя, разликата, е дадена прекрасно в произведение, съвременно на азбуката!?
Толкова ясно, че няма нужда, да се подчертава!
Лека нощ!
цитирайБлагодарности от мен!
Така е, по границите на разпространение на азбуката може да се определят и границите на земите, заселени с Българи!
А разликата между Българи и славяни е по- малка от тази между германци и австрийци например!
Защо се мъчат да ни делят изкуствено на Българи и славяни!? Ясно ми е, ако се прави от врагове! Но не става въпрос за врагове При положение, че тя, разликата, е дадена прекрасно в произведение, съвременно на азбуката!?
Толкова ясно, че няма нужда, да се подчертава!
Лека нощ!
Прав си приятелю- Византия НИКОГА не е била управлявана от гърци по простата причина,че тя е римска държава и в нея не са живели никога гърци,а по правило само римляни но понякога и други народи като сирийци, арменци, Българи, хазари, сърби, грузинци и власи! Нейните жители са говорели гръцки не защото са гърци,а защото римляните са издали нареждане всички хора,обитаващи източната част на тяхната империя да говорят като първи език гръцки а като втори- латински! В западната част на тяхната империя е било точно обратно,но жителите на двете части са били след 212 г. само римляни,и никога нищо друго! Ако някои от тях са наричани "елини" то е било за да кажат,че са били езичници а не гърци! Когато пък ние сме ги наричали "гърци" то е било за да кажем,че са били варвари заслужаващи подигравка,а не гръцки народ! Реставрираните през 19 век "гърци" не признават това,но и те са същото менте като "македонците", понеже дедите им са римляни-елинофони,а не етнически елини!
цитирайВъв великата книга "Краткосмешна история на България" е посочен важен факт от българската история, прикриван от официалната наука - Симеон среща Кирил в Магнаурската школа и заедно изпиват хонорара за буквите.
цитирайshtaparov написа:
Прав си приятелю- Византия НИКОГА не е била управлявана от гърци по простата причина,че тя е римска държава и в нея не са живели никога гърци,а по правило само римляни но понякога и други народи като сирийци, арменци, Българи, хазари, сърби, грузинци и власи! Нейните жители са говорели гръцки не защото са гърци,а защото римляните са издали нареждане всички хора,обитаващи източната част на тяхната империя да говорят като първи език гръцки а като втори- латински! В западната част на тяхната империя е било точно обратно,но жителите на двете части са били след 212 г. само римляни,и никога нищо друго! Ако някои от тях са наричани "елини" то е било за да кажат,че са били езичници а не гърци! Когато пък ние сме ги наричали "гърци" то е било за да кажем,че са били варвари заслужаващи подигравка,а не гръцки народ! Реставрираните през 19 век "гърци" не признават това,но и те са същото менте като "македонците", понеже дедите им са римляни-елинофони,а не етнически елини!
Абсолютно прав си!
Гърци са били колкото са гърци тези по Черноморието ни, сега! Русокоси и синеоки, като Ахил! И неговите мирмидонци?
Те държава, гърците, собствена, не са могли да създадат, приписват им световни империи Това, меко казано, забавно!
Да, в присвояването( усвояването) са вещи и чевръсти!
Не заслужават внимание, при положение, че си кротуват!
Хубава вечер!
vladtepes написа:
Във великата книга "Краткосмешна история на България" е посочен важен факт от българската история, прикриван от официалната наука - Симеон среща Кирил в Магнаурската школа и заедно изпиват хонорара за буквите.
Темата е сериозна, но заради Андрей пускам коментара!
Със сериозни неща не се шегувам, освен с тези, които ги принизяват!
Симеон е бил хлапе, когато Кирил е починал!
Това е по коментара ти
Ако имаш нещо сериозно, заповядай!
Ако е занасяне, може да се запознаеш и с моето!
Гръцкия език е признат от римляните приятелю,понеже по време на Македонските войни всички гърци подкрепили Рим и почти никой- Македония! Тогавашните римляни привлекли гърците на своя страна,като им обещали да ги освободят от македонско господство и си изпълнили обещанието: след победата във войните,която нямаше да бъде постигната без помощта на гърците, Рим официално признал независимостта на всички гръцки полиси,попаднали под властта на древна Македония! Император Август препотвърдил това решение на Римската република,понеже гърците му останали лоялни във войните срещу Брут и Марк Антоний,като дал право на всички значителни гръцки градове да секат свои автономни монети на гръцки. Решението му впрочем не е ново- римската република дала право на македонските области да секат монети на гръцки навярно заради гръцкото население там,което я подкрепило в Македонските войни и не само че отказало да помага на македоните,но изпращало свои военни контингенти срещу тях с убеждението,че Рим идва да го освободи.
цитирайshtaparov написа:
Гръцкия език е признат от римляните приятелю,понеже по време на Македонските войни всички гърци подкрепили Рим и почти никой- Македония! Тогавашните римляни привлекли гърците на своя страна,като им обещали да ги освободят от македонско господство и си изпълнили обещанието: след победата във войните,която нямаше да бъде постигната без помощта на гърците, Рим официално признал независимостта на всички гръцки полиси,попаднали под властта на древна Македония! Император Август препотвърдил това решение на Римската република,понеже гърците му останали лоялни във войните срещу Брут и Марк Антоний,като дал право на всички значителни гръцки градове да секат свои автономни монети на гръцки. Решението му впрочем не е ново- римската република дала право на македонските области да секат монети на гръцки навярно заради гръцкото население там,което я подкрепило в Македонските войни и не само че отказало да помага на македоните,но изпращало свои военни контингенти срещу тях с убеждението,че Рим идва да го освободи.
Да, така е! Разделяй и владей!
Има и една специфична причина Римските императори скучаят и от скука се чудят сакво да провят? Ророците- педофилия, содомия, педерастия са им любими А те са гръцко изобретение! Как да не ги уважаваш?
Книгите са написани на гръцки- старите! Вече сериозно занимание
И въвеждат гръцкия като втори език, а в ИРИ отиват и по- далече- става основен език!
Например при Цезар, при триумфите му, той върви начело А войниците скандират по адрес на стоящите отстрани, да се пазят от плешивеца начело ! Той е мъж на всички жени и жена за всички мъже!?
Цезар, вместо да се вбеси, доволно се подхилва? Явно нагласена работа..
Да не продължавам с Тиберий, Хадриан...
Тиберий почти не е бил в Рим?
Хубава вечер!
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене
За този блог

Гласове: 122894