Постинг
02.02.2025 17:08 -
Икономическото развитие при социализма и при демокрацията
Автор: leonleonovpom2
Категория: Забавление
Прочетен: 1932 Коментари: 26 Гласове:
Последна промяна: 02.02.2025 23:04
Прочетен: 1932 Коментари: 26 Гласове:
27
Последна промяна: 02.02.2025 23:04
По времето на Соца имаше хубав виц, свързан с икономиката му Тя е представена като устремен напред влак!
Внезапно релсите свършват и влакът спира!
Докладват на Сталин! Той бързо намира рационално решение!
Релсите зад влака да се прехвърлят пред него и движението напред да продължи!
Историята се повтаря, но вече при Брежнев! Той намира по-просто решение! Да се спуснат пердетата на купетата, вагонът да се клати и пътниците да не виждат, че влакът не се движи!
И при Горбачов се случва същото! Докладват , че номерът с пердета не минава
Тогава, той нарежда да се дръпнат пердетата и всички да виждат , че влакът не се движи!!
Сега, при демокрацията, номерът с влака не минава, защото самите влакове са музейни експонати у нас, за разлика от страните с развити демокрации
Сега работата на влака върши телевизора!
На екрана му ежедневно се появяват разни фокусници- манипулатори и махайки с ръце, а понякога и с крака, убеждават, най- вече тези под 30 години, как прекрасно се развива икономиката ни, с бързи темпове!
И докато преди 35 брутният национален продукт е бил само 10 милиарда валутни лева, сега той гони сто милиарда!
И младите, особено децата -цъкат с език и се радват! В какво прекрасно настояще са!
В каква приказка само живеят!? Да, приказка, допълнение към онези, от хиляда и една нощ
Внезапно релсите свършват и влакът спира!
Докладват на Сталин! Той бързо намира рационално решение!
Релсите зад влака да се прехвърлят пред него и движението напред да продължи!
Историята се повтаря, но вече при Брежнев! Той намира по-просто решение! Да се спуснат пердетата на купетата, вагонът да се клати и пътниците да не виждат, че влакът не се движи!
И при Горбачов се случва същото! Докладват , че номерът с пердета не минава
Тогава, той нарежда да се дръпнат пердетата и всички да виждат , че влакът не се движи!!
Сега, при демокрацията, номерът с влака не минава, защото самите влакове са музейни експонати у нас, за разлика от страните с развити демокрации
Сега работата на влака върши телевизора!
На екрана му ежедневно се появяват разни фокусници- манипулатори и махайки с ръце, а понякога и с крака, убеждават, най- вече тези под 30 години, как прекрасно се развива икономиката ни, с бързи темпове!
И докато преди 35 брутният национален продукт е бил само 10 милиарда валутни лева, сега той гони сто милиарда!
И младите, особено децата -цъкат с език и се радват! В какво прекрасно настояще са!
В каква приказка само живеят!? Да, приказка, допълнение към онези, от хиляда и една нощ
Тагове:
Следващ постинг
Предишен постинг
Шаманите от екраните и ефира побесняват, ако някой повярва на очите и разсъдъка си, а не на тях. Толкова е извратен малкото мозък, който им е останал, че чувстват цял свят длъжен да приеме техния личен интерес за своя безсъмнена истина.
При тъй наречените "открити граници", защото нещата на практика не стоят толкова просто, колкото го представят и всеки, който си е дръпнал задника да пътува го знае, но да приемем, че има "открити граници", при условие, че ги има: повечето не смеят да съберат лични впечатления, някой трябва да им обяснява какво е това, което изживяват, защо е и така-нататък.
Та, при нашата "демокрация" е горе-долу така. И релсите назад са продадени, поникнали са всякакви плевели, а някой разперил се и силуета му прилича на нещо средно между деригент и гарга, кряка и убеждава, че не ни трябва влак, не ни трябва да се движим, като си имаме телевизори и можем да си внесем картинки.
цитирайПри тъй наречените "открити граници", защото нещата на практика не стоят толкова просто, колкото го представят и всеки, който си е дръпнал задника да пътува го знае, но да приемем, че има "открити граници", при условие, че ги има: повечето не смеят да съберат лични впечатления, някой трябва да им обяснява какво е това, което изживяват, защо е и така-нататък.
Та, при нашата "демокрация" е горе-долу така. И релсите назад са продадени, поникнали са всякакви плевели, а някой разперил се и силуета му прилича на нещо средно между деригент и гарга, кряка и убеждава, че не ни трябва влак, не ни трябва да се движим, като си имаме телевизори и можем да си внесем картинки.
Продадоха заводите за скрап, нищо не направиха в замяна!?
Имахме три нефтопреработващи завода, снабдявахме с нефтопродукти , всички от Балканите, без Румъния
Сега е останал само един , с една шеста от капацитета си
Утре и той ще спре?
" Припечелените" пари народоотстъпниците изнасят навън Купуват дипломи!
Но ги работят и с тях! Валидни са само тук!
Иначе , с крадените пари развиват Швейцарската икономика, например!
Сега ми е ясно, защо някои кретени се нахвърлят така яростно на иначе издържаните ми, но патриотични писания?
Нарушавам генералната линия за бързо затриване на България, на която те служат!
цитирайИмахме три нефтопреработващи завода, снабдявахме с нефтопродукти , всички от Балканите, без Румъния
Сега е останал само един , с една шеста от капацитета си
Утре и той ще спре?
" Припечелените" пари народоотстъпниците изнасят навън Купуват дипломи!
Но ги работят и с тях! Валидни са само тук!
Иначе , с крадените пари развиват Швейцарската икономика, например!
Сега ми е ясно, защо някои кретени се нахвърлят така яростно на иначе издържаните ми, но патриотични писания?
Нарушавам генералната линия за бързо затриване на България, на която те служат!
В периода 1947 - 1982 г. Бог употребява България по времето на страшния съд. 35 години в България се излива съдебната светлина, скритата манна, късният дъжд. Стотици хора са участвали в много свидетелствени служения, чрез които се потвърждават съдебните решения.
По това време Бог заповядва да има мир по земята и около България за да върши волята си:
Откровение 7:1
След това видях четири ангела, стоящи на четирите ъгъла на земята и държащи четирите земни ветрове, за да не духа никакъв вятър по земята, нито по морето, нито върху някое дърво.
Бог е дал благодат и затова е било така. Ако искате да се върне помогнете това, което е дадено в онова време да се разпространи. http://slovosvetlina/?p=26480
цитирайПо това време Бог заповядва да има мир по земята и около България за да върши волята си:
Откровение 7:1
След това видях четири ангела, стоящи на четирите ъгъла на земята и държащи четирите земни ветрове, за да не духа никакъв вятър по земята, нито по морето, нито върху някое дърво.
Бог е дал благодат и затова е било така. Ако искате да се върне помогнете това, което е дадено в онова време да се разпространи. http://slovosvetlina/?p=26480
Основният ни враг са слабохарактерните, корумпираните до мозъка на костите, безпринципните и т.н. правителства. Цялата му структура е пропита с антибългарска и антинародна отрова в името на собствената си изгода и задоволство.
цитирайleonleonovpom2 написа:
Продадоха заводите за скрап, нищо не направиха в замяна!?
Имахме три нефтопреработващи завода, снабдявахме с нефтопродукти , всички от Балканите, без Румъния
Сега е останал само един , с една шеста от капацитета си
Утре и той ще спре?
" Припечелените" пари народоотстъпниците изнасят навън Купуват дипломи!
Но ги работят и с тях! Валидни са само тук!
Иначе , с крадените пари развиват Швейцарската икономика, например!
Сега ми е ясно, защо някои кретени се нахвърлят така яростно на иначе издържаните ми, но патриотични писания?
Нарушавам генералната линия за бързо затриване на България, на която те служат!
Имахме три нефтопреработващи завода, снабдявахме с нефтопродукти , всички от Балканите, без Румъния
Сега е останал само един , с една шеста от капацитета си
Утре и той ще спре?
" Припечелените" пари народоотстъпниците изнасят навън Купуват дипломи!
Но ги работят и с тях! Валидни са само тук!
Иначе , с крадените пари развиват Швейцарската икономика, например!
Сега ми е ясно, защо някои кретени се нахвърлят така яростно на иначе издържаните ми, но патриотични писания?
Нарушавам генералната линия за бързо затриване на България, на която те служат!
С една дребна подробност. Че някога уж много се произвеждаше, пък нищо нямаше. Пък сега уж производството се е съсипало, пък всичко има. Как си обяснявате тези парадокси и кому му пука, че някога много машинарии са излизали от заводите, след като на пазара няма нищо свястно. А каквото има, то е или брак или от технологии преди войната. Ясно е, че когато един завод бълва боклуци, той ще фалира.
leonleonovpom2 написа:
Продадоха заводите за скрап, нищо не направиха в замяна!?
Имахме три нефтопреработващи завода, снабдявахме с нефтопродукти , всички от Балканите, без Румъния
Сега е останал само един , с една шеста от капацитета си
Утре и той ще спре?
" Припечелените" пари народоотстъпниците изнасят навън Купуват дипломи!
Но ги работят и с тях! Валидни са само тук!
Иначе , с крадените пари развиват Швейцарската икономика, например!
Сега ми е ясно, защо някои кретени се нахвърлят така яростно на иначе издържаните ми, но патриотични писания?
Нарушавам генералната линия за бързо затриване на България, на която те служат!
Имахме три нефтопреработващи завода, снабдявахме с нефтопродукти , всички от Балканите, без Румъния
Сега е останал само един , с една шеста от капацитета си
Утре и той ще спре?
" Припечелените" пари народоотстъпниците изнасят навън Купуват дипломи!
Но ги работят и с тях! Валидни са само тук!
Иначе , с крадените пари развиват Швейцарската икономика, например!
Сега ми е ясно, защо някои кретени се нахвърлят така яростно на иначе издържаните ми, но патриотични писания?
Нарушавам генералната линия за бързо затриване на България, на която те служат!
Да беше обяснил при три завода защо нямаше гориво по бензиностанциите
цитирайelizabethborislavova написа:
В периода 1947 - 1982 г. Бог употребява България по времето на страшния съд. 35 години в България се излива съдебната светлина, скритата манна, късният дъжд. Стотици хора са участвали в много свидетелствени служения, чрез които се потвърждават съдебните решения.
По това време Бог заповядва да има мир по земята и около България за да върши волята си:
Откровение 7:1
След това видях четири ангела, стоящи на четирите ъгъла на земята и държащи четирите земни ветрове, за да не духа никакъв вятър по земята, нито по морето, нито върху някое дърво.
Бог е дал благодат и затова е било така. Ако искате да се върне помогнете това, което е дадено в онова време да се разпространи. http://slovosvetlina/?p=26480
По това време Бог заповядва да има мир по земята и около България за да върши волята си:
Откровение 7:1
След това видях четири ангела, стоящи на четирите ъгъла на земята и държащи четирите земни ветрове, за да не духа никакъв вятър по земята, нито по морето, нито върху някое дърво.
Бог е дал благодат и затова е било така. Ако искате да се върне помогнете това, което е дадено в онова време да се разпространи. http://slovosvetlina/?p=26480
Права си! Съгласен съм!
Хубавото време свърши тогава!
И още няколко години, по инерция!
Всичко най- добро!
rara написа:
С една дребна подробност. Че някога уж много се произвеждаше, пък нищо нямаше. Пък сега уж производството се е съсипало, пък всичко има. Как си обяснявате тези парадокси и кому му пука, че някога много машинарии са излизали от заводите, след като на пазара няма нищо свястно. А каквото има, то е или брак или от технологии преди войната. Ясно е, че когато един завод бълва боклуци, той ще фалира.
leonleonovpom2 написа:
Продадоха заводите за скрап, нищо не направиха в замяна!?
Имахме три нефтопреработващи завода, снабдявахме с нефтопродукти , всички от Балканите, без Румъния
Сега е останал само един , с една шеста от капацитета си
Утре и той ще спре?
" Припечелените" пари народоотстъпниците изнасят навън Купуват дипломи!
Но ги работят и с тях! Валидни са само тук!
Иначе , с крадените пари развиват Швейцарската икономика, например!
Сега ми е ясно, защо някои кретени се нахвърлят така яростно на иначе издържаните ми, но патриотични писания?
Нарушавам генералната линия за бързо затриване на България, на която те служат!
Имахме три нефтопреработващи завода, снабдявахме с нефтопродукти , всички от Балканите, без Румъния
Сега е останал само един , с една шеста от капацитета си
Утре и той ще спре?
" Припечелените" пари народоотстъпниците изнасят навън Купуват дипломи!
Но ги работят и с тях! Валидни са само тук!
Иначе , с крадените пари развиват Швейцарската икономика, например!
Сега ми е ясно, защо някои кретени се нахвърлят така яростно на иначе издържаните ми, но патриотични писания?
Нарушавам генералната линия за бързо затриване на България, на която те служат!
С една дребна подробност. Че някога уж много се произвеждаше, пък нищо нямаше. Пък сега уж производството се е съсипало, пък всичко има. Как си обяснявате тези парадокси и кому му пука, че някога много машинарии са излизали от заводите, след като на пазара няма нищо свястно. А каквото има, то е или брак или от технологии преди войната. Ясно е, че когато един завод бълва боклуци, той ще фалира.
На теория е така!
Нефтокомбинатът никога не е произвеждал боклуци! Сутрин пред портала имаше километрична опашка от тирове, чакащи да бъдат натоварени От къде ли не? От Албания и Италия дори!
Познавах и доста производства, свързани технологично с Нефтокомбината На Европейско ниво, работещи и за износ!
Кризата се изостри след 85- та година
С нафта се отоплявахме Беше стотинки литърът! Месото беше дефицитно, но липсата му се усети около промяната Глад не е имало никога
Гладът дойде след промяната, тогава се появиха и талони за бензин
Относно съсипани производства и имане, обяснението е просто, идва от внос
А за вноса си попаднал на негов голям противник! Защото той бърка директно във валутния резерв!
Такова имане не ме радва, защото излиза скъпо!
Не съм бил ничий галеник, пътят ми не е бил постлан с рози, но имах свобода в работата! Веднъж ми бе казано- Някой трябва и да работи! Работи!
Нямаше безработица, нямаше просяци!....
bojinkata написа:
Основният ни враг са слабохарактерните, корумпираните до мозъка на костите, безпринципните и т.н. правителства. Цялата му структура е пропита с антибългарска и антинародна отрова в името на собствената си изгода и задоволство.
Съгласен съм!
Просто няма какво да добавя!
rara написа:
Да беше обяснил при три завода защо нямаше гориво по бензиностанциите
Горивото стана дефицитно при промяната
Дотогава нефтът ни се даваше по 30 долара тона?! При средна международна цена- 200! От СССР, с дългосрочен договор! За 12 милиона тона умножи ги по разликата от 170 и ще получиш икономия от над два милиарда долара годишно! Една четвърт от националния доход!
Този извор секна, рязко падна преработката, свързана с намаления внос Това е автоголът от промяната, който нямаше как да бъде компенсиран! Нямаше подобен самарянин!
Иначе, да допълня, Нефтокомбинатът беше с ъс затворен цикъл за преработка- нищо от нефта не се изхвърляше! Рядкост в света!
Пред мен са се чудели американски специалисти, като разбраха това!
Няма е не трябва да има влак! Защото влакът символизира колективния, тоест комунистическия начин на живот, при който правата на индивида са ограничени и потиснати, а и самият той зависи от машиниста и кондуктора. Сега всеки е свободен да живее и пътува, докато катастрофира смъртоносно, индивидуално с личния си автомобил.
цитирайkvg55 написа:
Няма е не трябва да има влак! Защото влакът символизира колективния, тоест комунистическия начин на живот, при който правата на индивида са ограничени и потиснати, а и самият той зависи от машиниста и кондуктора. Сега всеки е свободен да живее и пътува, докато катастрофира смъртоносно, индивидуално с личния си автомобил.
По тази логика излиза, че комунизмът е намерил подслон на....запад!
Веднъж, с опознавателна цел наблюдавах движението на влаковете в Лозана! Не е от големите градове, колкото Стара Загора да речем!
На всеки четири, пет минути пристигаше или заминаваше влак И от всеки се изсипваше маса народ и в него шумни младежки компании! Да една общност, КОМУНИСТИ!
Но, най много ме изуми фактът , че на коловоз, от който преди пет минути е заминал влак, от нея посока пристига друг? Веднага ми мина еретичната мисъл, че това , ако е у нас, всеки ден ще има катастрофи!
Мина ми мисълта да питам, кога е станала последната катастрофа тук, но навреме се усетих, че с такъв въпрос може да се озова и в лудницата
И друго си обясних, слабия автомобилен трафик! Явно се борят с отровните газове изхвърляни от автомобилите! Ефективно!
В Соца по- голямата част от хората бяха приблизително на едно ниво , нито богати, нито бедни! Нямаше безработица, имаше разпределение, въпреки недостатъците му и нямаше просещи по улици, магазини и телевизия
Сега има приказно богати, обикновено с нечист произход на парите, което компрометира съсловието като цяло! Със скъпи коли, сметки в чужбина и имения там
Като процент са далече от половината, опазил ни бог, но са тежки, като воденичен камък на врата на хората!
Има и много бедни, не свързващи двата края , прибягващи и до просия Още повече са тези едва свързващи двата края Лъскавите витрини, като на гаврошчетата на Смирненски не са за тях!
И после доволните се чудят, защо хората си спомнят с умиление за Соца?
Да, ситият на гладния не вярва!
Достатъчно е той да е доволен! Другото е невярно и някакви подробности!
цитирайСега има приказно богати, обикновено с нечист произход на парите, което компрометира съсловието като цяло! Със скъпи коли, сметки в чужбина и имения там
Като процент са далече от половината, опазил ни бог, но са тежки, като воденичен камък на врата на хората!
Има и много бедни, не свързващи двата края , прибягващи и до просия Още повече са тези едва свързващи двата края Лъскавите витрини, като на гаврошчетата на Смирненски не са за тях!
И после доволните се чудят, защо хората си спомнят с умиление за Соца?
Да, ситият на гладния не вярва!
Достатъчно е той да е доволен! Другото е невярно и някакви подробности!
Забелязах, че пак се развява легендата, че по време на развития социализъм нищо нямало. Е, как нищо да няма, а да има около 9 000 000 население; с какво да се хранят всички тези спортисти, които носиха медал след медал за България; с какво да се поддържа огромната филмова индустрия - качествена и макар голяма част от нея натоварена с пропаганда, все пак по-свободна от това, което беше в последните няколко години, заради уок-а в Холивуд; трябва да се видят документи - какво е било в театрите и човек ще му иде да ревне. По три представления на ден, брошурките на представленията са като книги, вписано е името на всеки сценичен работник и разпоредител. Кой ги работеше тези неща? Кой поддържаше курортните работнически станции, с какво бяха пълни столовете...Какво е това "нямане" да му еба майката. Сега постоянно се говори за меркантилните момичета, нямат нищо в главата освен материално и е масов пейзаж, чак не ми се иска да вярвам на младите, но явно има нещо вярно. Защо ги споменавам, защото тяхната ценностна система носят тези, които твърдят, че "нямало нищо". Нямаше маркови парцалки, колите не бяха толкова и толкова хубави, пътуваше се в старните в СИВ, не в ЕС, но това, което имаше и като материална база за ползване беше ОГРОМНО.
цитирайcefules написа:
Забелязах, че пак се развява легендата, че по време на развития социализъм нищо нямало. Е, как нищо да няма, а да има около 9 000 000 население; с какво да се хранят всички тези спортисти, които носиха медал след медал за България; с какво да се поддържа огромната филмова индустрия - качествена и макар голяма част от нея натоварена с пропаганда, все пак по-свободна от това, което беше в последните няколко години, заради уок-а в Холивуд; трябва да се видят документи - какво е било в театрите и човек ще му иде да ревне. По три представления на ден, брошурките на представленията са като книги, вписано е името на всеки сценичен работник и разпоредител. Кой ги работеше тези неща? Кой поддържаше курортните работнически станции, с какво бяха пълни столовете...Какво е това "нямане" да му еба майката. Сега постоянно се говори за меркантилните момичета, нямат нищо в главата освен материално и е масов пейзаж, чак не ми се иска да вярвам на младите, но явно има нещо вярно. Защо ги споменавам, защото тяхната ценностна система носят тези, които твърдят, че "нямало нищо". Нямаше маркови парцалки, колите не бяха толкова и толкова хубави, пътуваше се в старните в СИВ, не в ЕС, но това, което имаше и като материална база за ползване беше ОГРОМНО.
Е, нямаше банкови сметки и имения в чужбина!
Дефицитни бяха бананите и ни подлъгаха, като маймуни?
Но имаше човешки отношения и искрено приятелство !Готовност да помогнеш на ближния!
Бяхме един голям колектив, в училище, като студенти, в работата!
Сега всеки се изолирал, на срещи се усеща студенина и нежелание за общуване За какво да ти даде телефонен номер? Да го занимаваш с проблемите си, да искаш пари в заем ли? Или да го засипеш с хвалби и да го накараш да се почувства като нищожество!?
Аман ти и парите му, като имаш звяр насреща си!
За поста и за коментарите ти!
цитирай |
17. katan - Браво!
10:42
За поста и за коментарите ти!
цитирай
Изтрий
Благодаря ти за отзива и за хубавите думи в него!
цитирай17. katan - Браво!
10:42
За поста и за коментарите ти!
цитирай
Изтрий
Благодаря ти за отзива и за хубавите думи в него!
Здравей, Иване!
През соца икономиката се развиваше добре, защото СССР помагаше... Но Горбачов спря кранчето и докара демокрацията и капитализма с влака Москва–София... Нашенската комунистическа върхушка се преориентира и активно участва в разграбването на държавата...
цитирайПрез соца икономиката се развиваше добре, защото СССР помагаше... Но Горбачов спря кранчето и докара демокрацията и капитализма с влака Москва–София... Нашенската комунистическа върхушка се преориентира и активно участва в разграбването на държавата...
mt46 написа:
Здравей, Иване!
През соца икономиката се развиваше добре, защото СССР помагаше... Но Горбачов спря кранчето и докара демокрацията и капитализма с влака Москва–София... Нашенската комунистическа върхушка се преориентира и активно участва в разграбването на държавата...
През соца икономиката се развиваше добре, защото СССР помагаше... Но Горбачов спря кранчето и докара демокрацията и капитализма с влака Москва–София... Нашенската комунистическа върхушка се преориентира и активно участва в разграбването на държавата...
Вярно е! Брежнев с дългосрочен договор беше уредил да спестяваме годишно два милиарда долара от цената на нефта!
В замяна, нямахме право, без уведомяване и разрешение да конкурираме благодетеля си, което е в реда на нещата!
Веднъж, като младеж, участвах в монтирането на временен тръбопровод до нефтопристанището, за да се натовари стохилядитонен италиански танкер с нафта!
Е, засякоха ни със спътници!
В клаузите беше записано, че при такива крупни нарушения ни се отнема привилегията
Но, широка, необятна руска душа, размина ни се с последно предупреждение
После кранът спря Ударът беше жесток! Загубихме от раз два милиарда долара! Втори такъв самарянин не се намери!
И почна великото разграбване....
bojinkata написа:
Основният ни враг са слабохарактерните, корумпираните до мозъка на костите, безпринципните и т.н. правителства. Цялата му структура е пропита с антибългарска и антинародна отрова в името на собствената си изгода и задоволство.
Проблемът е, че такива като тебе, ако се сдобият с власт, я карат по същия начин. Иначе всички разбирате от всичко, но само на приказки.
rara написа:
Проблемът е, че такива като тебе, ако се сдобият с власт, я карат по същия начин. Иначе всички разбирате от всичко, но само на приказки.
bojinkata написа:
Основният ни враг са слабохарактерните, корумпираните до мозъка на костите, безпринципните и т.н. правителства. Цялата му структура е пропита с антибългарска и антинародна отрова в името на собствената си изгода и задоволство.
Проблемът е, че такива като тебе, ако се сдобият с власт, я карат по същия начин. Иначе всички разбирате от всичко, но само на приказки.
Прав е!
На нямам право да спра коментар само затова, че е различен!
В спора е истината!
leonleonovpom2 написа:
С една дребна подробност. Че някога уж много се произвеждаше, пък нищо нямаше. Пък сега уж производството се е съсипало, пък всичко има. Как си обяснявате тези парадокси и кому му пука, че някога много машинарии са излизали от заводите, след като на пазара няма нищо свястно. А каквото има, то е или брак или от технологии преди войната. Ясно е, че когато един завод бълва боклуци, той ще фалира.
rara написа:
[quote=leonleonovpom2]Продадоха заводите за скрап, нищо не направиха в замяна!?
Имахме три нефтопреработващи завода, снабдявахме с нефтопродукти , всички от Балканите, без Румъния
Сега е останал само един , с една шеста от капацитета си
Утре и той ще спре?
" Припечелените" пари народоотстъпниците изнасят навън Купуват дипломи!
Но ги работят и с тях! Валидни са само тук!
Иначе , с крадените пари развиват Швейцарската икономика, например!
Сега ми е ясно, защо някои кретени се нахвърлят така яростно на иначе издържаните ми, но патриотични писания?
Нарушавам генералната линия за бързо затриване на България, на която те служат!
Имахме три нефтопреработващи завода, снабдявахме с нефтопродукти , всички от Балканите, без Румъния
Сега е останал само един , с една шеста от капацитета си
Утре и той ще спре?
" Припечелените" пари народоотстъпниците изнасят навън Купуват дипломи!
Но ги работят и с тях! Валидни са само тук!
Иначе , с крадените пари развиват Швейцарската икономика, например!
Сега ми е ясно, защо някои кретени се нахвърлят така яростно на иначе издържаните ми, но патриотични писания?
Нарушавам генералната линия за бързо затриване на България, на която те служат!
С една дребна подробност. Че някога уж много се произвеждаше, пък нищо нямаше. Пък сега уж производството се е съсипало, пък всичко има. Как си обяснявате тези парадокси и кому му пука, че някога много машинарии са излизали от заводите, след като на пазара няма нищо свястно. А каквото има, то е или брак или от технологии преди войната. Ясно е, че когато един завод бълва боклуци, той ще фалира.
На теория е така!
Нефтокомбинатът никога не е произвеждал боклуци! Сутрин пред портала имаше километрична опашка от тирове, чакащи да бъдат натоварени От къде ли не? От Албания и Италия дори!
Познавах и доста производства, свързани технологично с Нефтокомбината На Европейско ниво, работещи и за износ!
Кризата се изостри след 85- та година
С нафта се отоплявахме Беше стотинки литърът! Месото беше дефицитно, но липсата му се усети около промяната Глад не е имало никога
Гладът дойде след промяната, тогава се появиха и талони за бензин
Относно съсипани производства и имане, обяснението е просто, идва от внос
А за вноса си попаднал на негов голям противник! Защото той бърка директно във валутния резерв!
Такова имане не ме радва, защото излиза скъпо!
Не съм бил ничий галеник, пътят ми не е бил постлан с рози, но имах свобода в работата! Веднъж ми бе казано- Някой трябва и да работи! Работи!
Нямаше безработица,
Много хубав постинг и
интересни коментари, пропити с болка.
И мен ме боли за много неща. Например: в селото, в което живея (за сега)
по онова време е имало голям и поддържан парк, а в парка - красиво
и чисто езеро, а в езерото - кораб. Прекрасен и чист кораб - ресторант.
В ресторанта се е стичал народ от цяла България. Цените били по джоба
на хората, а менюто - по вкуса им. Порциите не са били невидими
а изпълвали цялата чиния. Хора, които веднаж са го посетили, го посещавали пак и пак и все още си спомнят с умиление и съжаление, че корабът - ресторант след „промените" се е "изпарил". И езерото се изпарило, а паркът се превърнал в гора от лиани, храсти и умрели дарвета. Станал е собище на влечуги, непривлекателен и непроходим. Аз не съм го виждала никога, защото съм била малка, а сега, както казах е недостъпен от занемаряване. Хората тук са рнаботели в ТКЗС, имали са си поминък, отглеждали са си животни и са успели да си построят големи къщи. Сега някои от тях имат пари от върнати имоти, но нямат по- горе изброеното. Имат коли - по 2- 3 (тези с върнатите имоти), но другите нямат обществен транспорт. Всъщност има рейс на всеки 1 или 2 часа, което подсказва, че чакането е убийствено, а пътуването в тези смрадливи рейсове е цяло произшествие и мъка, мъка за ученици и хора, но нота само те си го знаят и дори вече не роптаят, но псуват, псуват, ала не знаят кого точно да псуват и след убийствено чакане на рейс, млади и стари тръгват по прашното шосе (няма тротоари) и с цената на живота си, защото някой дрогиран или пиян може да ги размаже, тръгват пеш в студ и пек към Казичене, че даже и към София, за работа или по работа, или на училище, или до аптека...
цитирайинтересни коментари, пропити с болка.
И мен ме боли за много неща. Например: в селото, в което живея (за сега)
по онова време е имало голям и поддържан парк, а в парка - красиво
и чисто езеро, а в езерото - кораб. Прекрасен и чист кораб - ресторант.
В ресторанта се е стичал народ от цяла България. Цените били по джоба
на хората, а менюто - по вкуса им. Порциите не са били невидими
а изпълвали цялата чиния. Хора, които веднаж са го посетили, го посещавали пак и пак и все още си спомнят с умиление и съжаление, че корабът - ресторант след „промените" се е "изпарил". И езерото се изпарило, а паркът се превърнал в гора от лиани, храсти и умрели дарвета. Станал е собище на влечуги, непривлекателен и непроходим. Аз не съм го виждала никога, защото съм била малка, а сега, както казах е недостъпен от занемаряване. Хората тук са рнаботели в ТКЗС, имали са си поминък, отглеждали са си животни и са успели да си построят големи къщи. Сега някои от тях имат пари от върнати имоти, но нямат по- горе изброеното. Имат коли - по 2- 3 (тези с върнатите имоти), но другите нямат обществен транспорт. Всъщност има рейс на всеки 1 или 2 часа, което подсказва, че чакането е убийствено, а пътуването в тези смрадливи рейсове е цяло произшествие и мъка, мъка за ученици и хора, но нота само те си го знаят и дори вече не роптаят, но псуват, псуват, ала не знаят кого точно да псуват и след убийствено чакане на рейс, млади и стари тръгват по прашното шосе (няма тротоари) и с цената на живота си, защото някой дрогиран или пиян може да ги размаже, тръгват пеш в студ и пек към Казичене, че даже и към София, за работа или по работа, или на училище, или до аптека...
Благодаря за отзива, за интересните описания!
Позната картинка, бедствие направо!
Наскоро посетих града, в който израснах! Имах чувството, че съм попаднал в изоставен град? Цели улици минавах, без да видя човек? На една от улиците имах чувството, че нещо липсва? Автогарата Върнах си, няма я? Видях един пазач и го попитах за автогарата Подминал съм я, но тя е затворена Фалирала и град с двадесет хиляди жители няма автобусна връзка, не само с Пловдив, но изобщо!? Фалирала автогара, що за чудо?
Все пак, този град съхрани и разви промишлеността си? А останалите?
Цари отчуждение, изчезна сърдечността, да не говорим за добрите човешки взаимоотношения! И донякъде с основание Знаеш ли кой, каква шапка ти крои?
Трябва голям лицемер да е този, който твърди, че всичко това е прекрасно?
Лека нощ, Лита!
цитирайПозната картинка, бедствие направо!
Наскоро посетих града, в който израснах! Имах чувството, че съм попаднал в изоставен град? Цели улици минавах, без да видя човек? На една от улиците имах чувството, че нещо липсва? Автогарата Върнах си, няма я? Видях един пазач и го попитах за автогарата Подминал съм я, но тя е затворена Фалирала и град с двадесет хиляди жители няма автобусна връзка, не само с Пловдив, но изобщо!? Фалирала автогара, що за чудо?
Все пак, този град съхрани и разви промишлеността си? А останалите?
Цари отчуждение, изчезна сърдечността, да не говорим за добрите човешки взаимоотношения! И донякъде с основание Знаеш ли кой, каква шапка ти крои?
Трябва голям лицемер да е този, който твърди, че всичко това е прекрасно?
Лека нощ, Лита!
Звучи като виц!
цитирайВашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене
За този блог

Гласове: 122894