Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
12.04.2025 14:25 - Важни промени във военните и научни звания гласува НС
Автор: leonleonovpom2 Категория: Забавление   
Прочетен: 2853 Коментари: 19 Гласове:
31

Последна промяна: 12.04.2025 17:56

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 По предложение на депутати от " Величие" и от " Смерч", пардон " Меч" , Народното събрание се събира на извънредно заседание!  Да гласува важни промени, не търпящи никакво отлагане, в законите за научни степени и военни звания!
Всъщност, инициативата идва от избирател, със сложно, но антично име!
Звучащо близко до Цървулан, но не е такова! Доколкото сме осведомени,  в превод означава главен боил или болярин!Бил е болярин и затова тези какав..... от НС са така притеснени и бързат да удовлетворят желанието му!
Даже занесъл и един дръвник пред НС
Докато чака, да цепи дърва! Сигурно така са го възприели и депутатините!?

Та, какво има предвид тази , иначе светла личност
Имаше на времето едни кандидати на науката, преди ноемврийската революция! Наистина, някак си, необмислено  звучи тази степен?

Творил човекът в науката, има си всичко работата му- новост, приложимост, научен принос и видиш ли, с триста зора му гласуват да е кандидат на науките?

Той е бил такъв преди да започне научна работа!
Хайде холан, защитил и останал  пак кандидат!
Така , че тази революция извърши наистина  едно  свястно нещо!
Защитилите ги сложи в категория" учени"! Докт на латински означава учен! Оттам " доктор"!

Само, че ищецът има по- друго виждане!  За по- кратко, за пълното му име един ред няма да е достатъчен, да използваме съкратеното Цървулан! Той иска вместо кандидат, да бъде- ТИТУЛЯР НА НАУКИТЕ!

Има наистина сериозни основания! Бил е човечецът кандидат, като е почнал научната си дейност, но след успешната защита,  вече е титуляр и то- железен!
И в спорта е така Отначало си резерва, ще рече кандидат за  играещ, но като се убедят, , че си гъвкав като пластелин, ето те и титуляр!

Но човекът е с широк, всестранен поглед ! Видял е нескопосани неща и  във военните звания! Крещящи за промяна!

Например, как ви се вижда Генерал- лейтенант, армейско звание! Нещо куца в него !  Бил е генерал, сега е разжалван на лейтенант?
Така, с основание го вижда и Цървулан, пардон, знаете, че не се казва така човекът, а е въведено за улеснение!

Някой келеш, ако Цървулан е с този чин,  като нищо маже да каже- Браток до днес беше генерал, но вече си само лейтенант И зарплатата ти е на лейтенант ? Туй е по- лошо и от доживотна присъда!
Затова тези звания трабва да си сменят местата
По- висшето да е отзад!

Например генералът да е предшестван от лейтенанта!
Вместо генерал- лейтенанант , лейтенант- генерал!
Такава подредба очертава и тенденция
Че перспективата на лейтенанта е да стане генерал!
А не обратното!
Много умен е човекът със съкратеното и украсено име, дано поне наполовината от неговия ум притежават и депутатините, та да гласуват, благодарение на ума си!

Впрочем, няма място за съмнение!
Всички знаем, че депутатин звучи умно!




Гласувай:
31



Следващ постинг
Предишен постинг

1. milototo - За какво иде реч, В политическият ...
12.04.2025 16:43
За какво иде реч,
В политическият кеч
На идиоти теч,
Туй то Меч

И без никакво приличие,
Са тези от Величие
Лъхат на двуличие,
Видит им - безразличие
За народа - безпаричие
цитирай
2. leonleonovpom2 - Здравей!
12.04.2025 17:34
milototo написа:
За какво иде реч,
В политическият кеч
На идиоти теч,
Туй то Меч

И без никакво приличие,
Са тези от Величие
Лъхат на двуличие,
Видит им - безразличие
За народа - безпаричие


Иде реч за една блогова бетонобъркачка!
Какъв бетон е бъркала, проверяват, но след работа с него , кранът се обърнал?
Ще проверяват и бетонобъркачката! Какви ги е забъркала
В блога- също!
Много станаха идиотите в него!
По трима на нормален блогър! То и самолетоносач да е блогът, ще потъне!
цитирай
3. leonleonovpom2 - Бетонобъркачката се мъчи на мен да ...
12.04.2025 18:25
Бетонобъркачката се мъчи на мен да обяснява нещо си?
Не на мен, бетонобъркачке!
Аз се мъча да ти влеза в положение на пострадала от природно бедствие! Но да се разберем!
Бетонът си е твой!
Прави го, струвай го, ако щеш го яж, но не ме занимавай с него!
С него работа нямам!
Като те произведат лейтенант- генерал, обади ми се, да ти честитя!
Ти нали си била ФАЗАН, трябва да имаш чин лейтенант!?
Така , че до лейтенант- генерал имаш само една крачка път!
Извърви го! Достойно!
цитирай
4. kvg55 - leonleonovpom2,
12.04.2025 23:00
Далече съм от титлите и званията, макар че съм първият произведен ефрейтор през 1975–та година ... Сега ми прави впечатление, че професорите са повече от асистентите.
цитирай
5. leonleonovpom2 - Здравей, Краси!
12.04.2025 23:25
kvg55 написа:
Далече съм от титлите и званията, макар че съм първият произведен ефрейтор през 1975–та година ... Сега ми прави впечатление, че професорите са повече от асистентите.


Тя, бъркотията е навсякъде!
И генералите със сигурност са повече от ефрейторите? За редниците, за тях да не говорим!
Като в оня виц, в който един генерал , на проверка в поделение, спира за разговор редник?
В един момент редникът почва да нервничи и предлага на генерала, да прекратят разговора, защото се задава ефрейторът!
И министрите са много! Колко, не знам, но ако ги мобилизират, сигурно ще попълнят една дивизия! Настоящи и бивши!
цитирай
6. leonleonovpom2 - Някои казват, че България е сбър...
13.04.2025 09:48
Някои казват, че България е сбъркана държава и аз им се чудех?
Но вече не се чудя!
Ето, на главния герой тук само дето вежди не съм изписал!
Такова уважително към него отношение демонстрирам, че не може и да се познае Да се засрами от скромност!
И вместо, като проповядващ еврейските, пардон, европейските ценности, да се поклони и да благодари, един барел газ е изпикал в блога ми? КЪМ 170 литра! Вярно, безплатно, но за какъв чемер ми е?
Прави са гърци и сърби след Сан Стефано!
Че Българите са гадно и неблагодарно племе и след не много време тръгват срещу благодетеля си и като мастия се умилкват на доказани врагове!
Демонстрирай поне веднъж, че не си мастия!
Не, злоба, завист, други чувства няма!
Бойковски тип!
Харесва само тези, които счита, че са под него, безопасни
Взел да хвали някаква, за пръв път я чувам , поетеса! Световна класа!?
Фактът, че той я хвали е достатъчен, да се сложи тя в графа" съмнителни"
Даже и химнът на канаките бил нейно дело?! Възгеч бе, посмали манго!
Търси баламурници за последователи!
Ама го няма майстора!
цитирай
7. leonleonovpom2 - Хайде, хубаво си сложил точка и да те ...
13.04.2025 11:51
Хайде, хубаво си сложил точка и да те няма!
Блогът ми е за свестни хора, а не за маймуняци!
Отивай да пишеш в джунглата!
Пък и знаеш ли такива , колко ме интересуват?
цитирай
8. mt46 - Здравей, Иване!
13.04.2025 13:02
Военните и научните звания са от третостепенно значение за състоянието и развитието на държавата ни...
цитирай
9. leonleonovpom2 - Здравей , Марине!
13.04.2025 14:20
mt46 написа:
Военните и научните звания са от третостепенно значение за състоянието и развитието на държавата ни...


Прав си, особено като се вземат под внимание числеността на армията и състоянието на науката!

Но буди, от друга страна недоумение многобройността на професорите и на генералите!?
Те май са в повече!?
цитирай
10. leonleonovpom2 - Сурсувулан, като нямаш работа, ...
13.04.2025 14:33
Сурсувулан, като нямаш работа , върши си я другаде!
При тези с евроатлантическите ценности, например
Може да докопаш някой товар злато? От ценностите!

Тук, освен заслужена тоята, на друго не се надявай!
И обърни внимание и на собствената си изостаналост!
От пределно занимание с друггите, какви са, паднал си на нивото на първобитен човек! Че и под него! На кроманьонец!
Чака те дълга еволюция, стига и нов Дарвин да те намери и класифицира?
цитирай
11. rosiela - Симпатично
13.04.2025 19:27
в уличния речник.
цитирай
12. leonleonovpom2 - Да, според клиентелата!
13.04.2025 20:03
11. rosiela - Симпатично
19:27
в уличния речник.
цитирай
Изтрий

С такава клиентела, уличен речник!
С професори- съответстващ на ранга им, няма да е уличен!
Впрочем, в коментар шести, горе, задочно участваш ти, ако не греша?
Същият злобее по твой адрес в негов пост и защитава някаква световно известна поетеса? Засяга се и Нобелова премия!
Такъв си е, без да го коментирам повече!
цитирай
13. rosiela - Шести се е объркал, защото няма понятие. Благодаря, че ми напомни.
14.04.2025 07:31
leonleonovpom2 написа:

11. rosiela - Симпатично
19:27
в уличния речник.
цитирай
Изтрий

С такава клиентела, уличен речник!
С професори- съответсващ на ранга им, няма да е уличен!
Впрочем, в коментар шести, горе, задочно участващ ти, ако не греша?
Същият злобее по твой адрес в негов пост и защитава някаква световно известна поетеса? Засяга се и Нобелова премия!
Такъв си е, без да го коментирам повече!

цитирай
14. leonleonovpom2 - Здравей!
14.04.2025 08:00

13. rosiela - Шести се е объркал, защото няма понятие. Благодаря, че ми напомни.
07:31

А, той е способен на такива " подвизи"!
цитирай
15. karpis - Значи...
17.04.2025 00:02
званието "сапунар" сега ще стане "супер лайнар"!Интересно!:)
цитирай
16. leonleonovpom2 - Здравей!
17.04.2025 10:54
Редактирай | Изтрий
15. karpis - Значи...
00:02
званието "сапунар" сега ще стане "супер лайнар"!Интересно!:)
цитирай
Изтрий

Не е изключено!
При толкова вещи кръстници и това е възможно!
цитирай
17. shtaparov - Страхотен хумор приятелю- позд...
17.04.2025 12:45
Страхотен хумор приятелю- поздравления!
цитирай
18. leonleonovpom2 - Здравей, приятелю!
17.04.2025 13:21
shtaparov написа:
Страхотен хумор приятелю- поздравления!


Трябва да сме , преди всичко, хора в отношенията помежду си !
И в добро, и в лошо!
Ти си пример за такъв човек и съм щастлив от общуването с тебе!

Хубави празници ти пожелавам!
цитирай
19. shtaparov - Страхотен хумор приятелю- позд...
18.04.2025 16:17
leonleonovpom2 написа:
shtaparov написа:
Страхотен хумор приятелю- поздравления!


Трябва да сме , преди всичко, хора в отношенията помежду си !
И в добро, и в лошо!
Ти си пример за такъв човек и съм щастлив от общуването с тебе!

Хубави празници ти пожелавам!

Благодаря приятелю за хубавите думи- и аз съм на същия принцип,всички добри Българи са ми драги- без значение от конюнктурните им предпочитания за момента!
цитирай
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

За този блог
Автор: leonleonovpom2
Категория: История
Прочетен: 11519277
Постинги: 1676
Коментари: 33667
Гласове: 122893
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930